16.01.2019 02:28

SIE MA-PROGRAM WSPIERAJĄCY ADAPTACJĘ PIERWSZAKÓW

· A_Klinger dnia 07.10.2015 12:04 · Drukuj

SIE MA

To program wspierający adaptację uczniów klasy pierwszej pływackiej w roku szkolnym 2015/2016. Zakłada on współdziałanie wychowawców i uczniów klas starszych i skupia się na pozytywnym oddziaływaniu środowiska szkolnego.

Pierwszakami z IB opiekują się uczniowie z klas IVB, VIB i VIF rekomendowani przez swoich wychowawców. Pomagają młodszym kolegom po treningu pływackim W suszeniu włosów, ubieraniu skarpet i butów. W szatni szkolnej starsi koledzy witają maluchy z samego rana, są pomocni w przebieraniu się i utrzymaniu porządku na wieszakach. Podczas spożywania obiadów w stołówce szkolnej wydają maluchom numerki, pilnują, aby każdy z nich odszedł od okienka z obiadem. Dzieci, które nie jedzą obiadów w tym czasie pod opieką starszej koleżanki spożywają swoje śniadania. Starszacy z IV i VI klasy odwiedzają też małych pływaków podczas przerw. Bawią się z nimi, czy odprowadzają do toalety. Pierwszaki są bardzo dumne ze znajomości ze starszymi koleżankami i kolegami, czują się pewniej. Radośnie witają swoich opiekunów przybijając "piątkę" lub nawet rzucając się w ich ramiona. Starszacy doskonale wywiązują się z przyjętej roli, są odpowiedzialni, serdeczni i bardzo opiekuńczy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt!