12.12.2018 13:37

II Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzież

· M_Kania dnia 05.10.2015 21:29 · Drukuj
Wydarzenia

Przy pięknej słonecznej pogodzie 25 września 2015 r. na stadionie przy ul. Sielskiej w Bydgoszczy odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna II Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzieży.

Została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Patronat medialny nad imprezą objął Express Bydgoski.

W imprezie wzięło udział 7 szkół podstawowych (SP 4, SP 9, SP27, SP 43, SP 66, SP 67, SP 65) oraz 4 szkoły gimnazjalne (Gim nr 1, Gim nr 2, Gim nr 5, oraz Gim nr 54). Na imprezie pojawili się V-ce przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, p. Lech Zagłoba–Zygler oraz p. Kazimierz Drozd, przedstawiciel Wydziału Edukacji i Sportu p. Katarzyna Drzewiecka, Przewodniczący Rady Rodziców SP 65 p. Waldemar Adametz, Krzysztof Wolsztyński - Prezes Kujawsko Pomorskiego Związku LA. Przedstawicielki Hipermarketu CARREFOUR p. Sylwia Stachowicz oraz p. Monika Kicińska. W imieniu Prezesa Stowarzyszenia p. Andrzeja Urbaniaka, na imprezie obecni byli V-ce Prezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu p. Mirosław Ługowski i Tadeusz Podlewski. Na imprezie byli także dyrektorzy szkół : p. Małgorzata Rogowska - SP 65, p. Szymon Targowski – ZS nr 10, oraz p. Stanisław Pilewski - ZS nr 5 MS.

Pojawili się także znani sportowcy : reprezentantka Polski, lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich Marika Popowicz – Drapała oraz Dominik Bochenek reprezentant Polski w biegach sprinterskich, Klaudia Niedzwiecka oraz Katarzyna Kocaj - reprezentantki Polski u 18, zawodniczki wicemistrzyń kraju ARTEGO BYDGOSZCZ i Piotr Kulpeksza II Trener ARTEGO BYDGOSZCZ oraz licznie zgromadzona młodzież wraz z nauczycielami.

W części rekreacyjno – artystycznej zaprezentowano występy zespołów tanecznych, wokalnych. Były pokazy dyscyplin sportowych ALFA RUGBY, Pokazy Straży Pożarnej i Policji. Dzieci i młodzież w trakcie imprezy mogła bawić się przy rytmach muzyki, uczestniczyć w „zwariowanych” animacjach przygotowanych przez p. Aleksandrę Zalewską oraz p. Monikę Brucką.

Wyniki w rywalizacji szkół w biegach sztafetowych

SZKOŁY PODSTAWOWE

I m SP 65
II m SP 66
III m SP 27
IV m SP 67
V m SP 9
VI m SP 4
VII m SP 43

GIMNAZJA

I m Gim 5
II m Gim 1
III m Gim 2
IV m Gim 54

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a szkoły pamiątkowe puchary ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu.

Szkoła Podstawowa nr 65 oraz Gimnazjum nr 5 otrzymały nagrodę główną ufundowaną przez p. Jolantę Szarszewską dyrektora Hipermarketu Carrefour w Fordonie.
Nagrody dla uczestników sztafet ufundowała firma: VauPe, Carrefour, Wody Mineralne OSTROMECKO, s.c Dortex, Piekarnia – cukiernia Bartosz Kolasiński, WORD - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Centrum Nurkowe „Meduza”, XL Media.

Dyrekcja, nauczyciele WF oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 65 i Zespołu Szkół nr 20 składają podziękowania dla wszystkich zawodników i nauczycieli za udział w II Fordońskim Biegu Pokoju i Sztafetowych Biegach Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy za atmosferę, dobrą rywalizację i poziom sportowy. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy włożyli swoje serce, poświęcili emocje i czas w organizację zawodów. Bez waszej pomocy odbycie się takiej imprezy byłoby niemożliwe. Składamy także podziękowania zaproszonym gościom którzy przybyli na imprezę i w pozytywnych słowach ocenili poniesiony trud i ciężką pracę. Szczególne podziękowania składamy patronatom honorowym, medialnym oraz sponsorom.