11.12.2018 18:46

Akademia Bezpieczeństwa

· K_Plewa dnia 27.09.2015 20:05 · Drukuj
Wydarzenia

Dnia 17 września 2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Akademii Bezpieczeństwa”, akcji profilaktycznej organizowanej przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną, Strażą Ochrony Kolei, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Maltańską Służbą Medyczną i in.

Klasy 2B i 3B wraz z wychowawcami i pedagogami wybrały się do miasteczka rowerowego w Myślęcinku. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z przedstawicielami wymienionych służb, którzy uczyli i przypominali, jak poruszać się po ulicach, jak bezpiecznie zachowywać się w kontaktach z obcymi, w sieci, na kolei, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej…

Ale największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się pies – policjant, zwany Buczkiem. Z jego pomocą policjanci uczyli, jak zachowywać się w kontakcie z obcym psem i jak reagować, gdy pies jest agresywny. Na koniec zajęć, pod czujnym okiem strażaków, uczniowie piekli kiełbaski na ognisku. Taki posiłek, w plenerze, wszystkim smakował.

Opracowanie: K. Kowalska

Zapraszamy do galerii zdjęć.