SP 65 Bydgoszcz
20.01.2018 19:42

Zebrania z rodzicami

Komunikaty· M_Domanska dnia 19.01.2018 15:44 · Drukuj
KomunikatyW środę 24.01. br. o godz. 18.00 w budynku głównym odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas IV - VII.

Zebrania rodziców uczniów klas I B i III B odbędą się w środę 24.01. br. o godz. 17.00 w budynku głównym.

Zebrania rodziców uczniów klas I i II odbędą się 24.01.br. - harmonogram

Zebrania rodziców uczniów klas III odbędą się 25.01.br. - harmonogram

Przygotowania do Świetlika

Konkursy· A_Wojdylak_Kujawa dnia 19.01.2018 13:30 · Drukuj
KonkursyUczniowie klas III-VII w budynku głównym, którzy biorą udział w
Ogólnopolskim konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" dnia 13 marca 2018 roku, o godzinie 9:00 mogą odebrać u pani Anny Wojdylak-Kujawa doświadczenia na bazie których odbędzie się finał konkursu. Można także samemu pobrać pliki z doświadczeniami na stronie www.świetlik.edu.pl. Przygotowania do konkursu odbywać się będą w lutym i marcu. Zapraszam serdecznie

Finał WOŚP

Wydarzenia· K_Blaszak dnia 16.01.2018 23:22 · Drukuj
Wydarzenia
Kochani! Za nami kolejny emocjonujący Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy... i kolejne ogromne zaskoczenie: w tym roku udało nam się zebrać kwotę 7512,23 zł!!!
Wasza hojność, zaangażowanie i dobre serducha to jest właśnie to, co nas uskrzydla i sprawia, że co roku ta styczniowa impreza jest dla nas bardziej wyjątkowa :-) Dziękujemy Wam!
Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, rodzicom i uczniom. którzy z ogromnym zapałem włączyli się w organizację tegorocznego Finału. Dziękujemy również wspaniałym darczyńcom: firmie Creare Studio - pani Karolinie Tomas, Panu Rafałowi Szulakowskiemu - organizatorowi biegu TERENOWA MASAKRA, restauracji "Villa Tatrzańska", Centrum PARIS, restauracji Gościnna Chata w Czarnowie,Pani Dorocie Sadka - właćicielce Zakładu Fryzjerskiego, Pani Renacie Kamińskiej - właścicielce Salonu Fryzjerskiego, Salonowi Kosmetycznemu "Lidia", księgarni HORYZONT, Pani Dyrektor Małgorzacie Rogowskej, Radzie Rodziców naszej szkoły oraz innym życzliwym ludziom.
Podziękowania należą się również szkole tańca "Bailamos", grupie Aquila Team Bydgoszcz oraz ROBOproject za uświetnienie naszej imprezy swoją obecnością :-)
Kochani mam nadzieję że zobaczymy się za rok, aby wesprzeć kolejny szczytny cel Fundacji!
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jesteście WIELCY! SIE MA!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- Voucher PARIS

Komunikaty· K_Blaszak dnia 15.01.2018 23:42 · Drukuj
KomunikatyOsobę, która w piątek podczas Finału WOŚP w naszej szkole wylicytowała Voucher na basen dla całej rodziny do centrum PARIS, zapraszamy do sekretariatu szkoły po odbiór karty identyfikacyjnej, upoważniającej do wejścia na basen.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2018

Konkursy· E_Grzegorek dnia 14.01.2018 19:11 · 75 czytań · Drukuj
Konkursy
Dnia 11 stycznia 2018 r. o godzinie 15 30 rozpoczął się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VII fordońskich szkół podstawowych. Celem konkursu było: popularyzowanie tradycyjnych, staropolskich kolęd i pastorałek w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcenie uczniów do prezentacji swoich umiejętności wokalnych a także wytworzenie świątecznej atmosfery, promocja młodych talentów (a takich, okazało się, że w naszych szkołach nie brakuje!) i kształcenie umiejętności zdrowego współzawodnictwa.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół: Szkoły Podstawowej nr 27, 66, 67, Towarzystwa Salezjańskiego  oraz oczywiście przedstawiciele naszej szkoły.

Wyniki Szkolnego Konkursu Potyczki Matematyczne

Konkursy· M_Butowt dnia 14.01.2018 10:26 · Drukuj
KonkursyPragniemy poinformować, że do kolejnego etapu Konkursu Potyczki Matematyczne dla klas czwartych zakwalifikowali się:
1. Igor Szyszka 4d
2. Kacper Suchacki 4b
3. Tymon Majewski 4b
Zwycięzcom gratulujemy (informacje o kolejnym etapie otrzymacie od nauczycieli uczących Was matematyki), a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.
POWODZENIA !!!

Spotkanie z bohaterami-strażakami

Wydarzenia· A_Klinger dnia 12.01.2018 16:07 · 53 czytań · Drukuj
Wydarzenia10 stycznia 2018 roku klasa III B wraz z paniami Agatą Klinger i Magdaleną Kanią odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 na ul. Produkcyjnej w Bydgoszczy. Zostaliśmy przywitani przez strażaka Pana Mariusza. Zobaczyliśmy „centrum dowodzenia” skąd zarządzono próbny alarm. Następnie oglądaliśmy wszystkie pojazdy, które stały w gotowości do wyjazdu.

Finał WOŚP - meeeega licytacja :-)

Wydarzenia· K_Blaszak dnia 11.01.2018 19:12 · Drukuj
WydarzeniaKochani! Przypominamy, że już w ten piątek, w godz.16.30 - 18.30 widzimy się na kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole! :-) Oprócz świetnej tanecznej zabawy czeka coroczna licytacja, na którą w tym roku trafiły same perełki :-) Gadżety przesłane przez fundację WOŚP, ROWER (!!), ofiarowany na aukcję przez anonimowego darczyńcę, MEBEL, podarowany przez firmę Creare Studio - Pani Karolina Tomas, BILET NA BAL KARNAWAŁOWY dla 2 osób w restauracji "Villa Tatrzańska", bilet na TERENOWĄ MASAKRĘ, ufundowany przez organizatora biegu - pana Rafała Szulakowskiego, KARNET NA BASEN I LODOWISKO od Pani Dyrektor Małgorzaty Rogowskiej, BONY UPOMINKOWE: NA MANICURE HYBRYDOWY od Salonu Kosmetycznego "Lidia", NA USŁUGI FRYZJERSKIE od "Zakładu Fryzjerskiego Dorota Sadka" oraz do księgarni HORYZONT. Moi Drodzy a to nie wszystko.... ale pozostawmy co nieco w tajemnicy :-) Będzie się działo i dlatego nie może Was zabraknąć! :-) Do zobaczenia!

V Bydgoski Orszak Trzech Króli

Wydarzenia· G_Frymark dnia 10.01.2018 21:19 · Drukuj
Wydarzenia6 stycznia odbył się w naszym mieście V Bydgoski Orszak Trzech Króli. Wśród kilku tysięcy Bydgoszczan byli też nasi uczniowie, którzy Orszak "poprowadzili". Uczniowie klasy IV i przebrani za aniołów, pasterzy i rycerzy szli pośród szczudlarzy zaraz za Gwiazdą betlejemską, a za nimi na wielbłądzie Król Baltazar z Afryki. Dalej na koniach jechali Król Kacper z Europy i Król Melchior z Azji.
Można zobaczyć krótki film w bydgoskim programie "Zbliżeń" z 6 I o godz. 18.30, na którym widać uczniów z IV i . A my prezentujemy kilka zdjęć z Orszaku z naszymi kolędnikami w Galerii.

SZKOLNY TURNIEJ BIAŁEGO MISIA DLA KLAS I - III

Wydarzenia· M_Kania dnia 10.01.2018 21:13 · 98 czytań · Drukuj
Wydarzenia8 i 9 stycznia 2018 w szkole odbył się Szkolny Turniej Białego Misia, który był pełen sportowych wrażeń. Dostarczyli ich uczestnicy turnieju - klasy I, II oraz III. Ile w tym było emocji! Rywalizacja była zacięta, doping też, nikt nie szczędził gardeł. Dziękujemy Wychowawcom z Edukacji Wczesnoszkolnej za profesjonalne przygotowanie dzieci do Szkolnego Turnieju Białego Misia.

Konkurs

Konkursy· E_Zuranska dnia 10.01.2018 18:34 · 62 czytań · Drukuj
KonkursyUWAGA CZWARTOKLASIŚCI !!! Zapraszamy 18.01.( czwartek) o godz.14.40. do udziału w konkursie na temat życia i twórczości Wandy Chotomskiej, Konkurs będzie miał formę rywalizacji drużynowej . Z każdej klasy czwartej należy zgłosić jedną drużynę trzyosobową. Sprawdzane będą wiadomości o życiu pani Chotomskiej oraz treść wybranych wierszy.

Ogólnopolski Konkurs z Przyrody i Biologii

Konkursy· A_Wojdylak_Kujawa dnia 09.01.2018 20:29 · Drukuj
KonkursyKonkurs z Nauk Przyrodniczych i Biologii "Olimpus"odbędzie się w piątek 12 stycznia o godzinie 8.50 w stołówce szkolnej.
Serdecznie zapraszamy nauczyciele przyrody

Konkurs naukowy Świetlik

Konkursy· M_Kwiatkowska dnia 07.01.2018 21:39 · Drukuj
KonkursyUwaga uczniowie interesujący się przyrodą, fizyką, chemią! Do 20 stycznia możecie się zapisać do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu naukowego Świetlik, którego współorganizatorem jest Uniwersytet Jagielloński.
Konkurs dedykowany jest uczniom klas II-VII. Koszt uczestnictwa to 10 złotych. O karty zgłoszeniowe pytajcie swoich wychowawców lub nauczycieli przyrody i biologii. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy!!!

Finał WOŚP

Wydarzenia· K_Blaszak dnia 07.01.2018 21:38 · Drukuj
WydarzeniaZapraszamy serdecznie na kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole. W tym roku celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Cel jest szczytny i dlatego też liczymy na Wasze wsparcie i obecność :-)
12 stycznia (w piątek) w godzinach 16.30 - 18.30 w ramach Finału odbędzie się w stołówce, w budynku głównym TANECZNE POPOŁUDNIE dla całej rodziny! Nie zabraknie corocznej licytacji świetnych gadżetów przesłanych nam przez fundację oraz loterii fantowej :-)
Gwarantujemy urzekające smaki familijnych wypieków i moc pełnych radości animacji :-)
Rozgrzejmy serducha WOŚP-ową energią! Nie może Was zabraknąć! :-)
Do zobaczenia! SIE MA!

Międzynarodowe życzenia Szczęśliwego Nowego Roku

Wydarzenia· M_Kwiatkowska dnia 07.01.2018 21:36 · Drukuj
WydarzeniaPrzed nami nowy 2018 rok. W czasie świątecznym składaliśmy sobie życzenia, by obecny rok był dla dobry. Najlepsze życzenia na nadchodzący rok otrzymaliśmy również od zaprzyjaźnionych szkół z Portugali, Hiszpanii, Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Estonii. Uczniowie klasy 3h wymieniali się wiedzą, doświadczeniami na temat tradycji i obchodów świąt Bożego Narodzenia w swoich krajach. Projekt realizowany był w ramach międzynarodowej współpracy edukacyjnej eTwinning. Zakończył się bardzo przyjemną tradycją, znaną we wszystkich krajach, mianowicie przesłaniem sobie kartek świątecznych z życzeniami.

Konkurs kolęd i pastorałek

Konkursy· G_Frymark dnia 05.01.2018 06:49 · Drukuj
Konkursy11 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbędzie się Fordoński Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie wezmą udział soliści i zespoły, z prawie, wszystkich szkół podstawowych z Fordonu.Wystąpią również soliści i zespoły z naszej szkoły z klas III, IV i VII.
Zapraszamy wszystkich chętnych we czwartek do "pokibicowania naszym" od 15.30.

Jasełka

Wydarzenia· E_Grzegorek dnia 04.01.2018 20:28 · Drukuj
WydarzeniaCzas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas VII jasełka, które zostały wystawione 22 grudnia 2017 roku. Uczniowie w specjalnie przygotowanej scenografii przedstawili narodziny Jezusa tak, jakby działy się one we współczesnych czasach. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami w wykonaniu zespołu "Muzyczna karuzela". Zaproszeni uczniowie i nauczyciele nagrodzili występy gromkimi brawami, a Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Wyniki plebiscytu na najpiękniejszy ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SALI

Samorząd Uczniowski· K_Blaszak dnia 04.01.2018 20:26 · Drukuj
Samorząd UczniowskiW poświątecznej atmosferze pragniemy poinformować, iż po burzliwych obradach komisji najpiękniej świątecznie wystrojoną salą w naszej szkole została sala nr 202 pod opieką klasy VII B i Pani Anny Lasoń. :-) Serdecznie gratulujemy!
P.S. Zapraszamy do galerii zdjęć :-)

Zajęcia w Kamienicy Alchemika

Wydarzenia· M_Karandyszowska-Rybak dnia 04.01.2018 19:22 · Drukuj
WydarzeniaW okresie przedświątecznym wszystkie klasy siódme ze Szkoły Podstawowej nr 65 wraz z wychowawcami i nauczycielem chemii uczestniczyły w warsztatach pn.”Kuchnia molekularna” oraz „Chemiczne srebrzenie i zdobienie bombek”. Zajęcia odbywały się w Kamienicy Alchemika w Toruniu. Uczniowie pod okiem pracowników UMK wykonywali próbę Tollensa, czyli we wnętrzu szklanej bombki otrzymywali lustrzaną powłokę srebra metalicznego. Dodatkową atrakcją było zdobienie własnej bombki. W trakcie drugich warsztatów uczniowie wykorzystując agar wykonywali spaghetti oraz kawior z soków owocowych. Warsztaty prowadzone były merytorycznie i przebiegały w miłej oraz wesołej atmosferze.

KANGUR

Konkursy· M_Wankiewicz dnia 02.01.2018 17:46 · Drukuj
KonkursyDnia 15 marca (czwartek) 2018 r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Chętni uczniowie muszą przynieść oświadczenie o wyrażeniu zgody (pobrać u nauczyciela) oraz 9 zł do dnia 24 tycznia 2018 r. do swojego nauczyciela matematyki. Maria Wankiewicz

Szkolny konkurs matematyczny Potyczki Matematyczne

Konkursy· M_Butowt dnia 02.01.2018 17:45 · Drukuj
KonkursyDnia 08.01.2018 o godzinie 15.00 (czas trwania 60 minut) odbędzie się szkolny konkurs matematyczny Potyczki Matematyczne dla klas czwartych. Są to eliminacje do konkursu miejskiego o tej samej nazwie. Wszystkich chętnych interesujących się matematyką czwartoklasistów zapraszamy do udziału. Zbiórka o godzinie 14.50 przy pokoju nauczycielskim.

Na pomoc zwierzakom ze schroniska

Wydarzenia· A_Klimczyk dnia 01.01.2018 20:42 · Drukuj
WydarzeniaNa przełomie listopada i grudnia miała miejsce w naszej szkole kolejna edycja akcji charytatywnej "Pomoc zwierzakom ze schroniska". Uczniowie wszystkich klas aktywnie włączyli się w jej udział. W tym roku pomogliśmy schronisku w Rozwarzynie, które jest azylem dla porzuconych zwierząt. Dziękujemy z całego serca za okazaną pomoc i dobre serca!!

Opłata za obiady

Stołówka· M_Domanska dnia 29.12.2017 22:04 · Drukuj
Stołówka
Wpłaty za obiady na m-c styczeń 2018 r. przyjmowane będą w dniach 1.01-3.01.2018 r. na konto żywieniowe
97 1240 6452 1111 0010 7469 5680
Termin wpływu należności na konto szkoły upływa - 3.01.2018 r.
Osoby, które nie wypełniły jeszcze „zobowiązania rodzica/opiekuna”, proszę o jak najszybsze dostarczenie wypełnionego druku do intendenta szkoły (pok. nr 14) - druki do pobrania na stronie szkoły lub osobiście w pok. nr 14
• Przypominam o możliwości sprawdzania frekwencji dzieci na obiadach – (część dzieci uczęszcza bardzo nieregularnie)
• Opis przelewu musi każdorazowo zawierać: imię i nazwisko, klasę, nr obiadowy oraz dni w które dziecko ewentualnie nie będzie jadło.
• Na koniec grudnia zostały przelane na Państwa konta wszelkie nadpłaty zgłoszone przed 20.12.2017r.
Wszelkie zmiany dotyczące m-ca stycznia (rezygnacja całkowita lub rezygnacja z poszczególnych dni) muszą być zgłoszone z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie nie zostaną uwzględnione.
Opłata obejmuje okres od 2.01. do 31.01.2018 r.
Obiady –  22*3,00 = 66,00

Opłata za obiady - INFORMACJA

Stołówka· M_Domanska dnia 27.12.2017 21:09 · Drukuj
Stołówka
PROSIMY O NIEDOKONYWANIE WPŁAT ZA OBIADY NA M-C STYCZEŃ 2018 W GRUDNIU TEGO ROKU!!!!!
Wynika to z faktu, że Szkoła zobowiązana jest zwrócić do Urzędu Miasta wszystkie środki finansowe, które pozostaną na jej rachunkach na dzień 31 grudnia 2017 roku. Co z kolei oznacza, że Szkoła nie mogłaby kupować w styczniu przyszłego roku artykułów spożywczych potrzebnych do przygotowania obiadów z wpłat dokonanych jeszcze w tym roku.
Wpłaty za obiady na styczeń 2018 roku będą przyjmowane od 01.01. do 3.01.2018 roku. Za utrudnienia przepraszamy.

Wizyta w Fabryce Ozdób Choinkowych "Sopel"

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 26.12.2017 20:34 · Drukuj
WydarzeniaW środę 20 grudnia, dzieci z oddziału zerowego i uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcami wybrali się do Fabryki Ozdób Choinkowych "Sopel" w Bydgoszczy. Dzieci zobaczyły jak tworzy się bombki i ozdoby choinkowe. Poznały wiele tajemnic związanych ze sztuką ozdabiania tradycyjnych bombek, szyszek, aniołków i innych choinkowych świecidełek. Odwiedziły też miejscowe muzeum, w którym obejrzały najpiękniejsze okazy wytworzone w tutejszej fabryce. Różnorodność barw, kształtów, motywów zrobiły ogromne wrażenie i zachwyciły swoim pięknem.
Ewa Makowska, Justyna Kantorska

Życzenia

Informacje· M_Domanska dnia 23.12.2017 10:05 · Drukuj
"Tysiące świateł rozświetlających tę wyjątkową noc i delikatny trzask łamanego opłatka jak co roku wpiszą się w pejzaż wigilijnej nocy. Jak co roku będą też życzenia składane przez rodzinę, przyjaciół i znajomych. Wśród nich niech będzie miejsce na te płynące z naszych serc."

Wszystkim uczniom i rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, życzymy radości i dobroci, pokoju i miłości na nadchodzące Święta i cały nowy rok 2018 
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy

Apel z okazji świąt Bożego Narodzenia

Wydarzenia· A_Zienowicz dnia 23.12.2017 10:01 · Drukuj
WydarzeniaDo świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni. Uczniowie kl. 2a i 2c wraz z wychowawcami zaprezentowali się w bożonarodzeniowym przedstawieniu, przybliżając zgromadzonej publiczności magię świąt.
Pani wicedyrektor Justyna Nowakowska życzyła wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.
Po apelu uczniowie i wychowawcy spotkali się przy wigilijnych stołach w klasach.
Były świąteczne życzenia, dzielenie się opłatkiem, słodki poczęstunek.

"W oczekiwaniu na święta ..."

Wydarzenia· M_Domanska dnia 21.12.2017 10:26 · Drukuj
Wydarzenia19 grudnia odbyło się spotkanie, w czasie którego uczniowie naszej szkoły wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Towarzyszyły nam też instrumenty. Wspólne kolędowanie stało się tradycją naszej szkoły, spotkaliśmy się już dziewiąty raz. O oprawę muzyczną zadbała pani Wioletta Badzińska. Historię polskich zwyczajów, kolęd i ich twórców przedstawiła pani Ewa Żurańska. Natomiast nad stroną techniczną przedsięwzięcia czuwała pani Małgorzata Domańska. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom spotkania, którzy z pełnym zaangażowaniem śpiewali prezentowane utwory. Spotkanie przebiegło w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze.

Projekt "Cybernauci"

Wydarzenia· M_Domanska dnia 21.12.2017 10:13 · Drukuj
WydarzeniaW ramach projektu Cybernauci.pl w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu CYBERBEZPIECZEŃSTWA w których wzieli udział uczniowie klas siódmych oraz nauczyciele. Spotkanie było prowadzone przez trenera projektu i miało na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci.

Opieka w świetlicy w czasie przerwy świątecznej 27- 29 XII 2017 r.

Komunikaty· J_Sarzala dnia 18.12.2017 20:31 · Drukuj
KomunikatyW czasie przerwy świątecznej: 27 XII (środa), 28 XII (czwartek), 29 XII (piątek) szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy w budynku przy ul. Rzeźniackiego 7 w godz. 6.30 - 17.00.

Christmas Jumper Day

Wydarzenia· A_Nicpon_Jendrzejczak dnia 18.12.2017 15:43 · Drukuj
WydarzeniaW piątek w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świątecznego Swetra - 'Christmas Jumper Day' na wzór brytyjskiej tradycji. Chętni uczniowie ubrali w tym dniu bluzy i swetry z motywami świątecznymi.

CHRISTMAS WORKSHOP

Wydarzenia· A_Nicpon_Jendrzejczak dnia 18.12.2017 15:43 · Drukuj
WydarzeniaWe wtorek 12 grudnia uczniowie klasy 3c uczestniczyli w warsztatach świątecznych przygotowanych przez uczniów koła języka angielskiego pod opieką p. A. Nicpoń-Jendrzejczak. Podczas tych zajęć starsi koledzy mieli okazję sprawdzić się w roli nauczycieli. Uczniowie klasy 3c z entuzjazmem wykonywali różnorodne zadania służące utrwaleniu i poszerzeniu słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Na koniec dwugodzinnego spotkania Santa Claus rozdał dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki oraz kartki z życzeniami napisanymi w j. angielskim.

Koncert świąteczny

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 17.12.2017 08:32 · Drukuj
WydarzeniaKlasy 1 d i 2 d z wychowawczyniami i panią Karoliną Kamińską wybrały się do filharmonii 13 XII 2017 na koncert poświęcony kolędom i pastorałkom . Podkreśleniem tematu przedstawienia była piękna szopka stojąca na scenie. Dzieci wysłuchały w języku łacińskim, niemiecki i polski kolędy i pastorałki z różnych epok. Nasi uczniowie też brali udział w tym koncercie śpiewając kolędy i grając na instrumentach perkusyjnych. Po koncercie obie klasy odwiedziły muzyczny plac zabaw. Na nim świetnie się bawiły grając na różnych instrumentach. Takie zakończenie wizyty w filharmonii sprawiło dzieciom dużo frajdy.

Wizyta w fabryce ozdób choinkowych ,,Sopel"

Wydarzenia· M_Waligorska dnia 17.12.2017 08:30 · Drukuj
WydarzeniaDnia 14 grudnia klasy 1b i 1e wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek. Podczas zwiedzania fabryki uczniowie poznali etapy powstawania ozdób choinkowych. Zaczęło się od hali, w której pracownik fabryki przygotowuje kształt bombki (wygrzewanie szkła na palnikiem w temp. ok. 1000 stopni). Następnie mogliśmy podziwiać wysrebrzanie, malowanie i ozdabianie bombek. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w baśniowej galerii, gdzie można było podziwiać przepiękne bombki o rożnych kształtach (serduszka, misie,dzwonki, samochody, pieski, kotki, ptaszki, pociągi oraz wiele innych). Dzieci oraz panie były oczarowane wystawą. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowa bombkę z wypisanym imieniem.

Godzina Kodowania 2017

Wydarzenia· M_Domanska dnia 17.12.2017 08:28 · Drukuj
Jak co roku nasza szkoła brała udział w akcji Godzina Kodowania, największej inicjatywie edukacyjnej w historii, promującej naukę kodowania i adresowanej do uczniów z całego świata. Przez cały tydzień na lekcjach zajęć komputerowych i informatyki rozwijaliśmy swoje umiejętności w programowaniu.

Z wizytą w Filharmonii Pomorskiej

Wydarzenia· T_Raniszewska dnia 14.12.2017 05:45 · Drukuj
WydarzeniaDnia 12 grudnia 2017 roku uczniowie klasy I c wraz z opiekunami wybrali się po raz drugi w tym roku szkolnym do Filharmonii Pomorskiej. Podróż odbyła się kolejny raz tramwajem linii 10, w którym to uczniowie spisali się wzorowo, zachowując zasady bezpieczeństwa oraz kulturalnego zachowania. Koncert pt. " Kolędnicy wędrownicy z gwiazdą na patyku " zachęcił nas do kolędowania po muzycznym świecie pastorałek, kolęd i piosenek z dzwoneczkami. Uczniowie wysłuchali uroczystych utworów, które śpiewamy podczas wieczerzy wigilijnej i takich, które mogą towarzyszyć nam przy szaleństwach na śniegu. Mali melomani mieli możliwość wspólnego śpiewania i odgadywania znanych kolęd a także pięknego grania na wielu instrumentach perkusyjnych. W świątecznym nastoju wróciliśmy do szkoły.

Bydgoskie Granty Integracyjne

Wydarzenia· L_Drzewiecka dnia 13.12.2017 08:17 · Drukuj
Wydarzenia
Przez ostatnie trzy miesiące nasza szkoła realizowała zajęcia w ramach Bydgoskiego Grantu Integracyjnego pt. "Zmysły - moim przewodnikiem". Uczniowie brali udział w zajęciach z elementami terapii integracji sensorycznej, arteterapii, zajęciach logopedycznych, Treningu Umiejętności Społecznych, gimnastyce korekcyjnej oraz zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych.
Zajęcia prowadziły: p. Teresa Stachowska-Dalke, p. Justyna Kantorska, p. Maria Frąckowska, p. Anna Żandarska, p. Anna Waśniowska, p. Lucyna Drzewiecka.
Bydgoskie Granty Integracyjne zakończyły się 4 grudnia uroczystą galą w Pałacu Młodzieży, z udziałem przedstawicieli miasta oraz dyrektorów placówek biorących udział w projekcie. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej "Kolorowe dzieci". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu w galerii.

Konkurs klas drugich „Dobre maniery”.

Konkursy· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 13.12.2017 08:16 · Drukuj
Konkursy
Jak co roku odbył się konkurs klas 2 „Dobre maniery”. Uczniowie byli doskonale przygotowani.
Do końca nie było wiadomo, który zespół wygra. A to wyniki:
I miejsce klasy: 2a i 2b uzyskały:  22 punkty
II miejsce klasy: 2c i 2d uzyskały:  20 punktów
Gratulujemy wiedzy i osiągniętego wyniku!
Nagrody i dyplomy będą wręczone na najbliższym apelu edukacji wczesnoszkolnej.
Organizatorki: Małgorzata Łucka, Joanna Sałasińska -Andruszkiewicz

11 Bieg Mikołajkowy

Wydarzenia· M_Kania dnia 11.12.2017 22:32 · Drukuj
Wydarzenia9 grudnia 2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Biegu Mikołajkowym w Starym Fordonie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Fordonu". Rozgrzewkę dla 200 uczestników przeprowadził Rafał Hejmej, olimpijczyk, mistrz Europy oraz Polski w wioślarstwie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe szaliki od firmy Abramczyk oraz medale, czapeczki i czekoladowe mikołajki ufundowane przez partnerów biegu Posła na Sejm Piotra Króla, Radę Osiedla Stary Fordon, Radę Osiedla Terenów Nadwiślańskich. Ekopower, Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Stowarzyszenie Razem dla Fordonu. Nie liczył się czas, w jakim pokonywano dystans, ale chęci do integracji, zapał i dobra zabawa. Po biegu były medale, upominki, ciepła herbata i grochówka. Było bardzo MIKOŁAJKOWO :)

Mikołajkowy Mityng lekkoatletyczny

Wydarzenia· M_Kania dnia 11.12.2017 22:19 · Drukuj
Wydarzenia7 grudnia 2017 odbył się Mikołajkowy Mityng lekkoatletyczny na Zawiszy. Udział brały reprezentacje klas IV i V.  II miejsce w mityngu zajęła reprezentacja klasy V Skład IV Klasa - Jakub Murawski IV c, Żychowski Nikodem IV f , Duda Kacper IV c, Lewandowski Marcel IV e, Starzecka Natalia IV c, Kuncewicz Marta IV c, Wawrzyniak Maja IV e, Michalska Julia IV h V Klasa - Oliwier Szyperski V d, Rafał Ciechomski V b, Jakub Siekierkowski V d, Brzeski Krystian V d, Bednarczyk Julia V d, Olejniczak Natalia V e, Plewińska Marcelina V d, Wojnowska Weronika V d Opiekun grupy: Jolanta Fiedorowicz, Magdalena Kania Gratulujemy !!!!!

Finał konkursu międzyszkolnego "Bydgoszcz w jesiennej sukience".

Konkursy· M_Jaworska dnia 09.12.2017 17:46 · Drukuj
KonkursyNasze miasto jest bardzo fotogeniczne w każdej porze roku, ale szczególnie pięknie prezentuje się jesienią. Udowodnili to uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Bydgoszcz w jesiennej sukience". 8 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród autorom najpiękniejszych fotografii i otwarcie wystawy. W konkursie wzięli udział młodzi fotografowie z 9 bydgoskich szkół. Zdjęcia konkursowe ukazywały zarówno najbardziej znane miejsca w Bydgoszczy, takie jak Filharmonia Pomorska czy fontanna "Potop", jak i osiedlowe skwery i zaułki, a wszystko w złocie, purpurze i brązie jesiennych drzew. Wystawę można obejrzeć w holu naszej szkoły. Zapraszamy!

Warsztaty z zakresu CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Informacje· M_Domanska dnia 08.12.2017 14:07 · Drukuj
InformacjeZapraszamy zainteresowanych rodziców uczniów wszystkich klas na warsztaty z zakresu CYBERBEZPIECZEŃSTWA w poniedziałek 11 grudnia w godz. 16.45-17.30 w sali 201 (główny budynek). Spotkanie jest prowadzone przez trenera projektu Cybernauci.pl, który jest realizowany w naszej szkole i ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez rodziców, nauczycieli i uczniów.

Słodkie Mikołajki w 1a

Wydarzenia· M_Nowakowska_Wojt dnia 08.12.2017 10:11 · Drukuj
WydarzeniaW Mikołajki dzieci z klasy 1a wybrały się do manufaktury słodyczy pod nazwą "Karmelowa Kraina". Ponieważ zaplanowany był dojazd tramwajem, uczniowie zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, żeby byli bardziej widoczni. Najpierw były zdjęcia przy pomniku króla Kazimierza, a potem w "Karmelowej Krainie" dzieci samodzielne robiły lizaki o smaku ananasa. Z gotowymi lizakami i zrobionymi słodkimi zakupami dla rodziny, poszliśmy na spacer po Starym Rynku. Tam podziwialiśmy ogromną choinkę pod którą też zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Działania profilaktyczne

Informacje· T_Stachowska_Dalke dnia 07.12.2017 18:41 · Drukuj
Informacje6 grudnia 2017 odbyły się spotkania dla uczniów klas V na temat cyberprzemocy. Zajęcia prowadzone były przez strażników miejskich. W ramach spotkań dla Rodziców 11 grudnia 2017 r. w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas VI na temat cyberprzemocy. Prowadzone przez strażników miejskich. Warto z tego skorzystać, zapraszamy także zainteresowanych rodziców dzieci z innych klas. Początek spotkania 17.45:)

Spotkania z rodzicami

Komunikaty· M_Domanska dnia 07.12.2017 03:57 · Drukuj
KomunikatyW poniedziałek 11.12. br. w budynku głównym odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas IV - VII:
17.45 - 18.00 zebrania
18.00 - 19.30 "drzwi otwarte"

Zebrania rodziców uczniów klas III i IIc odbędą się 11.12.br. - harmonogram

Zebrania rodziców uczniów klas I i II odbędą się 12.12.br. - harmonogram