SP 65 Bydgoszcz
14.07.2020 08:53

Artykuły: PUBLIKACJE

Publikacja w ramach realizacji projektu "Humaniści na start!"
Emilia Stablewska uczennica kl. 8e jest stypendystką projektu "Humaniści na start!".Z pomocą opiekuna p. mgr Doroty Koldun realizowała różne zadania , nabywając kompetencje kluczowe takie jak: porozumiewanie się w języku polskim, umiejętność uczenia się. Efektem współpracy jest felieton "Nauka - problem czy przyjemność"

Motywowanie dzieci do nauki
Drodzy Rodzice, oto kilka pomysłów stosowanych przez nauczycieli w trakcie pracy, a także w domu - wypróbowanych na własnych dzieciach … aby Wam pomóc znaleźć argumenty, by Waszym dzieciom chciało się uczyć jeszcze lepiej.

Gry planszowe
Drodzy Rodzice i kochane dzieciaki zagrajmy w to jeszcze raz! Wakacje za pasem, wspólne rozgrywki czas zacząć - dla tych, którzy tego jeszcze nie znają. Tych, którzy wiedzą jaką frajdę dają „planszówki” nie muszę do tego namawiać.

MAJ SIĘ DO NAS UŚMIECHA
Maj się do nas uśmiecha co roku tak samo, zaczynają kwitnąć bzy i co roku większość uczniów klas trzecich przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice są zaangażowani w organizację, dzieci zaaferowane przygotowaniami i wymianą między sobą informacji, czego oczekują w ramach prezentu z okazji tej uroczystości.

Punkt Interwencji Szkolnej
Zapraszam na dyżury Punktu Interwencji Szkolnej

Strach i lęk jako naturalne emocje dzieci
Co przeszkadza dzieciom czuć się dobrze w grupie, bawić się, uczyć i rozwijać? Niepokój, lęk i niepewność, brak poczucia bezpieczeństwa i dostatecznego oparcia, którego dziecko potrzebuje od pierwszych chwil po urodzeniu.

ŚNIADANIE DLA UCZNIA
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, wprowadzając zakaz sprzedaży śmieciowego jedzenia. Jak powinno zatem wyglądać śniadanie dla ucznia?

PO CO NAM RĘCZNE PISANIE?
Nauka pisma stanowi niezbędny etap rozwoju psychoruchowego dziecka. Raz opanowane, pisanie staje się czynnością automatyczną.

Jak zadbać o to, by nasze dzieci czuły się wartościowe?
Co to jest poczucie wartości? Jak o nie zadbać u siebie, jak dbać o to by nasze dzieci czuły się wartościowe..

UTEMPERUJ TEMPERAMENT DZIECKA
Nawet mały człowiek może zapanować nad wściekłością, żalem lub irytacją.

NASZE DZIECI MAJĄ MIEĆ W ŻYCIU LEPIEJ
Nasze dzieci mają mieć w życiu lepiej niż mieliśmy my sami - to dogmat dzisiejszego rodzica. Chcą dla dzieci jeszcze więcej i jeszcze. Łatwo zapomnieć, że karą za łakomstwo są czasem poważne choroby.

BABACIA - CO DAJE WNUKOM ?
Czy nadal istnieje "instytucja babci"? Współczesne babcie nie zawsze mieszczą się w ramkach jakie przygotowały dla nich poprzednie wieki. One ewoluują wraz z rozwojem techniki, globalizacją i przede wszystkim z postępem medycyny.

ROLA RODZICÓW W KSZTAŁTOWANIU OSOBOWOŚCI DZIECKA
Młodzi rodzice zazwyczaj sumiennie obiecują sobie, że będą doskonałymi rodzicami i nigdy nie popełnią błędów, które pamiętają ze swoich rodzinnych domów. Niestety pomimo dobrych chęci nie zawsze udaje nam się być dobrymi rodzicami. Nieświadomie rodzice popełniają błędy, których nie zauważają, a które trwale ranią psychikę dziecka.Warto zatem poznać najczęściej popełniane błędy i skonfrontować je ze swoim postępowaniem.

JAK I CZY W OGÓLE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O ŚMIERCI?
Zbliża się listopad, a więc czas wspomnień, myśli i rozmów o bliskich, którzy odeszli. Może już czas na rozmowę z dzieckiem o śmierci...? To trudne tematy dla dorosłych a tym bardziej dla dziecka.

KONIEC PIERWSZEGO ETAPU NAUKI
Klasa trzecia kończy pierwszy etap nauki w szkole. Zadaniem tego etapu jest wyposażenie dziecka w umiejętności: czytania, wypowiadanie się w mowie i piśmie, liczenia i rozwiązywania zadań. Doskonalenie tych umiejętności jest najważniejszym zadaniem w klasie trzeciej.