19.10.2017 09:17

"ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!"

· Napisane przez M_Mordaka dnia 06.12.2013 01:08 586 czytań · Drukuj
We współczesnym świecie następują szybkie zmiany klimatyczne. Mają one negatywne konsekwencje dla ludzkości. W związku z tym zorganizowano ogólnopolską kampanię edukacyjną pt.: "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!" szczegółowe informacje na stronie:

Swoje idee organizatorzy kampanii realizuje przez konkurs oraz warsztaty pn. "Temat-Klimat". Z naszej szkoły swój akces do udziału w warsztatach zgłosiła klasa IG. Miło nam jest poinformować, że udało się naszej szkole zakwalifikować do tego projektu. Dzięki czemu w styczniu i lutym w naszej szkole w klasie Ig zostaną przeprowadzone przez edukatora wysłannika organizatorów kampanii zajęcia.

Warsztaty zrealizowane zostaną podczas czterech trzygodzinnych spotkań w  zkołach zakwalifikowanych do programu. Pierwsze warsztaty przeprowadzone zostaną w styczniu, a ostatnie w maju 2014 roku.
W programie warsztatów:
  •  1 lekcja teoretyczna pt. "Z pamiętnika klimatologa",
  •  1 lekcja teoretyczna pt. "Kibicujemy klimatowi",
  •  1 wycieczka edukacyjno-poznawcza pt. "Killerzy klimatu",
  •  1 zajęcia questingowe pt. "Detektyw Klimaciek w akcji".

Podczas warsztatów uczestnicy poznają m.in. jak zmieniał się klimat na przestrzeni lat, jakie są przyczyny i skutki globalnego ocieplenia, co to jest wielka rewolucja przemysłowa, czym charakteryzuje się klimat w Polsce i jak będzie wyglądał nasz "klimatyczny" świat za 50 lat. Uczniowie ocenią wpływ działalności człowieka na przyrodę metodą biomonitoringu przy wykorzystaniu pomocy dydaktycznych i materiałów technicznych, posadzą drzewa, opracują szkolny dekalog obietnic dla klimatu, a także odkryją nieoznakowane dotychczas szlaki leśne, kierując się mapą i informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach o treściach ekologicznych podczas terenowych warsztatów questingowych."

Relacje z tych zajęć przedstawimy zaraz po ich przeprowadzeniu.

Opracowanie: J. Sałasińska-Andruszkiewic