11.12.2016 10:51
.
Nawigacja
Kategorie newsów
· Komunikaty
· Informacje
· Wydarzenia
· Konkursy
· Samorząd Uczniowski
· Projekty
· Stołówka szkolna
Nasza szkoła
· Dokumenty szkoły
· Ważne strony
· Rekrutacja
· Kontakt
· Pliki do pobrania
· Dyrekcja
· Nauczyciele
· Pedagog
· Logopeda
· Punkt Interwencji Szkolnej
· Publikacje nauczycieli
Obiekty sportowe
· Basen
· Lodowisko
· Orlik
Dla uczniów
· Kalendarium
· Plan lekcji
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wykaz podręczników
· Prymus Szkoły
Dla rodziców
· Kalendarz spotkań
· Rada Rodziców
· Ubezpieczenie uczniów
Z życia szkoły
· Galeria zdjęć
· Sport w szkole
· Facebook UKS TYTAN 65
· Blog świetlicy szkolnej
· Blog koła filmowego
· Blog IKARKA
· Blog Dot Day
· Wydarzenia - archiwum
Projekty
· Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną
· eTwinning
· Warsztaty małego architekta


· Redakcja

· Szukaj
BIP SP 65
ZAKRĘCONA AKCJA
Informacje
"ZAKRĘCONA AKCJA" – POMÓŻ I TY
Uczniowie fordońskich szkół zbierają nakrętki dla chorej nauczycielki.
Dochód zostanie przeznaczony na ratowanie życia chorej na raka nauczycielki z jednej ze szkół fordońskich.
Pani Joasia przez wiele lat pracowała z dziećmi z klas 0-III, prowadziła też świetlicę socjoterapeutyczną. Jest bardzo cenionym pedagogiem i wspaniałym człowiekiem. Problemy dzieci są dla niej zawsze bardzo ważne.
Pomóżmy Jej wygrać walkę z chorobą!
Nakrętki i płyty CD można przynosić w naszej szkole do sali 110.
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: Dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Spotkania z rodzicami
14.12.2016 r. (środa) - drzwi otwarte
Budynek główny:
klasy II-III
klasy IV-VI
Filia:
klasy I-II, IIIa i IIIj - godz. 17.00-18.30
Mikołajki w 2e
Wydarzenia
album: mikolajki_w_2e.jpg W mikołajkowy dzień wszystko może się zdarzyć i tak właśnie było 6 grudnia w klasie 2e. Do dzieci przyszedł Mikołaj. Najpierw z niedowierzaniem, a potem z radością wszyscy odbierali prezenty, które przyniósł Mikołaj. I o dziwo nikt nie dostał rózgi, bo wszyscy zapewniali Mikołaja, że byli bardzo grzeczni. Dzieci obdarowały gościa cukierkami i zaśpiewały dla niego piosenkę. Zobaczcie sami.
W KARMELOWEJ KRAINIE
WydarzeniaKlasa 2a i 3 h w tygodniu mikołajkowym była w manufakturze cukierków - pt." Karmelowa Kraina". dzieci brały udział w pokazie tworzenia słodyczy od momentu wylania masy karmelowej na kamienny blat, aż do momentu powstania gotowego produktu. Wszyscy uczestnicy wykonywali potem samodzielnie własnego lizaka. Duża grupa dzieci zakupiła też fantazyjne lizaki lub cukierki dla rodzeństwa i rodziców. Potem klasy udały się pod pomnik króla Kazimierza Wielkiego, oraz na Stary Rynek, by podziwiać wielką choinkę i świąteczne dekoracje. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Jadłospis od 12.12.16 r. do 16.12.2016 r.
Jadłospis od 12.12.16 r. do 16.12.2016 r.
Konkurs MOJA KRÓLEWSKA KORONA
KonkursyDrodzy Rodzice i Uczniowie! Troje uczniów z klas II bierze udział w konkursie organizowanym przez redakcję Nasze Białe Błota na najpiękniejszą królewską koronę wykonaną własnoręcznie. Prosimy o głosy na Karinę, Bruna i Oskara :) Jedyne co należy zrobić to kliknąć na poniższe linki i polubić zdjęcia naszych uczniów :) Głosy oddajemy do 20 grudnia. Liczymy na Was :) https://www.facebook.com/BiegTrzechKroli/photos/a.1659400934358011.1073741843.1508741016090671/1659401361024635/?type=3&theater https://www.facebook.com/BiegTrzechKroli/photos/a.1659400934358011.1073741843.1508741016090671/1659401491024622/?type=3&theater https://www.facebook.com/BiegTrzechKroli/photos/a.1659400934358011.1073741843.1508741016090671/1659401401024631/?type=3&theater
Konkurs recytatorski dla uczniów klas ll "
Konkursy
album: 20161207_171719_t2.jpg Dnia 7 grudnia o godz. 16.30 odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas ll pt.: "Wiersze Juliana Tuwima". Mali artyści godnie reprezentowali swoje klasy. Wyłoniono po dwa miejsca pierwsze,drugie i trzecie.
Wyniki konkursu "Adwentowy Mikołaj"
Konkursy
album: 7_t2.jpg Bardzo dziękujemy za udział w konkursie "Adwentowy Mikołaj". Liczne prace zostały wykonane pomysłowo i starannie. A zaprezentowane przez Was adwentowe uczynki, które mogą pomóc w przygotowaniu serca na spotkanie z Nowonarodzonym, będą inspiracją dla niejednego z nas, dorosłych :). Laureaci konkursu .......
Konkurs na świąteczny wystrój sali
Samorząd UczniowskiJuż po raz kolejny Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na świąteczny wystrój sali. Przedstawiciele samorządu będą oceniać sale 19 grudnia po południu. Wyniki zostaną ogłoszone 22 grudnia podczas apelu.
MIKOŁAJKI
Wydarzenia
album: Image0007_2.jpg We wtorek odwiedził nas święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Zajrzał do każdej klasy, odwiedził Dyrekcję, sekretariat, pochwalił panie kucharki. Wszystkim rozdawał cukierki i życzył samych radosnych chwil. W tym dniu chcieliśmy pobić rekord w liczbie uczniów w mikołajowych czapkach. Uwaga było nas 246 osób. Jeszcze do dziś mam czerwone plamki przed oczami. Zapraszamy do galerii.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS II
KonkursyWYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS II PT. „KARTKA ŚWIĄTECZNA ”
I miejsce : JULIA SCHRODER KL. II A
II miejsce : ANTONINA ERDMANN KL. II D
III miejsce : NADIA WALĘCIAK KL. II C
WYRÓŻNIENIE : KAJA ENGELGARDT KL. II B
SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ WSZYSTKIM UCZNIOM. Zapraszamy do galerii prac ( parter - Filia). Anna Sikorska, Joanna Dąbrowska.
Bieg Mikołajkowy 2016
Wydarzenia
album: dsc09083_t2.jpg W dniu 03.12.2016 uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w X Jubileuszowym "Biegu Mikołajkowym ". Bieg Mikołajkowy poprowadził główny organizator Andrzej Urbaniak. Po biegu uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodką niespodziankę od Mikołaja Gościem honorowym była Amelka Adamowicz wraz z Babcią, które zaszczyciły Stowarzyszenie Razem dla Fordonu "swoją obecnością, bo jak Państwo wiecie Stowarzyszenie zorganizowało w dniu 11 listopada 2016 r Bieg Charytatywny w "Darze Serca dla Amelki i jej Mamy Oli". Bieg sztafetowy z Bydgoszczy do Szczecina 270 km, w którym to brało udział 8 wspaniałych biegaczy. Na koniec stroiliśmy choinkę i smakowaliśmy pyszną zupę jaką był żurek. Opiekunowie Magdalena Kania, Joanna Ziółkowska
Blog szkolnej świetlicy
news: blog.jpg Świetlica jest nieodłączną częścią szkoły... Jest miejscem, gdzie dzieci z zasady mają "przeczekać", oczekują pójścia na lekcje, bądź odebrania przez rodziców. I właśnie, dlatego powstaje ten blog ... Ponieważ świetlica to nie poczekalnia ;). Witamy i zachęcamy do zaglądania na naszego bloga...
K. Błaszak
III edycja „Warsztatów małego architekta”
ProjektyW roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęła się kolejna edycja „Warsztatów małego architekta” w naszej szkole. Kontynuujemy realizację projektu współpracy z Katedrą Architektury UTP w Bydgoszczy. W projekcie uczestniczą klasy: Id – wych. Joanna Sałasińska Andruszkiewicz, IIe – wych. Małgorzata Kryszak i IIId – wych. Małgorzata Łucka. Projekt rozpoczął się szkolnym konkursem fotograficznym dla klas drugich i trzecich „ Ciekawe obiekty architektury w Bydgoszczy”. W listopadzie odbyły się pierwsze spotkania uczniów ze studentami. Klasa pierwsza zapoznała się z logo warsztatów „ARCHIKIEM” i dowiedziała się czym zajmuje się architekt. Przez cały rok będzie poznawała podstawy pracy architekta. Klasa druga zapozna się z najciekawszymi obiektami architektury antycznej. Trzecioklasiści są najbardziej zaawansowani i będą poznawali ciekawe obiekty architektury w różnych epokach. Zwieńczeniem całorocznej pracy będzie dwuetapowy miejski konkurs plastyczny z udziałem studentów pt. „Architektura Bydgoszczy w oczach dziecka”.
Warsztaty dla rodziców
InformacjeWażna informacja dla rodziców! Szanowni Państwo z przyczyny niezależnej od szkoły - choroba osoby prowadzącej - warsztaty na temat "Nowoczesny Rodzic" zaplanowane na 7 grudnia 2016 r. o godzinie 15.00 zostają odwołane. O nowym terminie poinformuję.
Konkurs fotograficzny
Konkursy
Konkurs fotograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich "Najpiękniejsze bydgoskie budynki" rozstrzygnięto. Wiele pięknych obrazów naszego miasta wpłynęło na konkurs. Wybór najciekawszych prac trwał długo i był niezwykle trudny. W rezultacie wyróżniono zdjęcia: Zuzanny Wisniewskiej, Natalii Szychulskiej, Amelii Maciejewskiej, Nadii Szulc, Julii Krupy, Kamila Sadki, Bogusława Szwarackiego, Magda Olejniczak i Olgi Kowalskiej. Gratulujemy! Wystawę prac uczniów można obejrzeć w filii szkoły. Zobacz też w galerii.
Andrzejki w 3d
Wydarzenia
29 listopada w klasie 3d odbyły się andrzejki. Na początku były wróżby andrzejkowe przygotowane przez uczniów. Potem tańczyliśmy i częstowaliśmy się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Zabawa była wyśmienita.
Warsztaty Małego Architekta - 3d
Wydarzenia
Uczniowie klasy 3d już trzeci rok systematycznie spotykają się ze studentami architektury w ramach realizacji projektu Warsztaty Małego Architekta. 19 listopada odbyło się kolejne spotkanie podczas którego, popisywali się swoją dotychczasową wiedzą architektoniczną. Poznawali narzędzia pracy architekta dawniej i obecnie. W parach projektowali kolorystykę elewacji budynków, które przygotowali studenci.
Wizyta wolontariuszy w SP65
Wydarzenia
album: Image0003_11.jpg W czwartek gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Niemiec. Uczniowie z kilku klas piątych i szóstych mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje naszych gości, nauczyć się kilku zwrotów w ich językach, a nawet zatańczyć w rymach flamenco i makareny.
Misiowy świat i klasa II B
Wydarzenia
album: m8_t2.jpg Misiowy świat, miękki i ciepły. Któż nie ma ukochanego misia? Klasa II b, która przyniosła w Dzień Pluszowego Misia 94 misie odwiedziła szkolną bibliotekę. Pani Ewa Opaczewska przybliżyła nam dzieje tej najbardziej popularnej przytulanki. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pluszowy miś stał się najsłynniejszą zabawką na świecie. Rozpoznawaliśmy bajkowe misie, oglądaliśmy wiele książek, w których bohaterami są właśnie misie. Misiowe opowieści były tak ciekawe, że nie zauważyliśmy, kiedy minęła godzina lekcyjna. Wraz ze swoimi pluszowymi ulubieńcami serdecznie dziękujemy za to spotkanie!
Własnoręcznie opakowany prezent- wystawa i konkurs
KonkursyWiele radości sprawia nam otrzymywanie prezentów z okazji urodzin, imienin, świąt. Nadchodzące Mikołajki i Boże Narodzenie to czas kiedy przygotowujemy ich najwięcej. Najprościej jest kupić torebkę i włożyć do niej prezent, ale może warto pokusić się i opakować go tak, by osoba obdarowana poczuła się wyjątkowa. Zapraszam od wtorku 6 grudnia na I piętro do obejrzenia wystawy ręcznie wykonanych opakowań prezentów. Zachęcam też do wzięcia udziału w konkursie na pięknie zapakowany prezent -wielkość, format (pudełko, rolka, książka) i technika dowolna. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 3-6, termin przyjmowania prac konkursowych do organizatora p.Beaty Krzyżanowskiej do 16 grudnia.
Warsztaty małego architekta 2016
Wydarzenia
album: 2_t2_2.jpg 1grudnia dzieci z klasy 2e brały udział w kolejnych zajęcich z cyklu "Warsztaty małego architekta' z udziałem studentów architektury z UTP. Tym razem dzieci poznały style architektoniczne epoki średniowiecza i jak zawsze były bardzo zainteresowane tematem proponowanym przez studentów. Zapraszamy do galerii.
Andrzejki w bibliotece
Wydarzenia
album: Image0005_6.jpg We wtorek, 29 listopada klasa 3e wraz z wychowawcą, panią Teresą Raniszewską oraz nauczycielem bibliotekarzem, panią Danutą Bittner udała się do biblioteki publicznej. Czekały na nas wróżby andrzejkowe! 
Na początku dzieci dowiedziały się o zwyczajach andrzejkowych, ich powstaniu i występowaniu w różnych regionach kraju.
Potem uczniowie mieli okazję porozmawiać z wróżkami, dowiedzieć się o czekających ich wydarzeniach.
Wszystkim podobały się zajęcia przygotowane przez panie bibliotekarki, śmiechu i zabawy było dużo, a wróżby przyjmowane były oczywiście z przymrużeniem oka.
Do biblioteki wrócimy niebawem:)
Jadłospis od 5.12.16 r. do 9.12.2016 r.
Stołówka
Jadłospis od 5.12.16 r. do 9.12.2016 r.
Filmowy spacer po Bydgoszczy
WydarzeniaMyślicie , że nasze miasto nie jest filmowe? Mylicie się! Bydgoszcz była miejscem akcji kilku filmów. Jakich? Wejdźcie na bloga koła filmowego "Spotkania z filmem" i zobaczcie filmik "Filmowy spacer po Bydgoszczy". Zapraszamy!
Filmowy listopad
WydarzeniaZakończył się listopad i zakończył się cykl imprez pt. "Filmowy listopad". Odbył się konkurs wiedzy o filmie, a zwycięzcy zachwycili nas swoją wiedzą.
Wolontariusze z krajów europejskich w filii!
Wydarzenia
album: wolontariusze_filia2016.jpg W piątek 25 listopada gościliśmy w filii grupę Wolontariuszy – obcokrajowców współpracujących z naszą szkołą za pośrednictwem Domu Kultury Wiatrak. Usłyszeliśmy powitalne słowa w językach: portugalskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim i węgierskim. Dowiedzieliśmy się z jakich krajów i miast pochodzą nasi goście. Prezentacje filmowe i muzyczne przybliżyły nam podstawowe informacje o krajach wolontariuszy – narodowe stroje, potrawy, zabytki, słynne postaci i największe miasta. Podczas spotkania zaproszeni goście porozumiewali się z nami w języku angielskim, a dzięki tłumaczeniom pani Agnieszki Klimczyk i pana Macieja Iwińskiego mogliśmy zrozumieć o wiele więcej :)
Europejscy goście odwiedzili klasy: 1b, 1c, 2a, 2d, 2j i 2g.
Warsztaty dla rodziców
InformacjeSzanowni Państwo, przypominam o warsztatach dla rodziców na temat "Nowoczesny rodzic - budowanie autorytetu, style wychowania", które odbędą się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 7 grudnia 2016 r. o godzinie 15.00 w sali nr 15. Zapraszam tych, którzy się zadeklarowali, a także wszystkich zainteresowanych tematem.
Profilaktyka uzależnień
Wydarzenia
Klasy VI naszej szkoły wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez terapeutów BORPA na temat "Czy grozi mi uzależnienie?" Obejrzeli prezentację i czynnie uczestniczyli w zajęciach. W formie warsztatowej omawiano problem uzależnienia, w pracy grupowej stworzyli plakaty na temat "Co pomaga nam, co nas umacnia, co jest potrzebne, by nie sięgać po używki". Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, 4 XI 2016 klasy VI e i VI b. 30 XI 2016 klasy VI a, VI c, VId.
Spotkanie dotyczące reformy edukacji
Komunikaty
Szanowni Państwo,
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprasza do udziału w otwartym spotkaniu dotyczącym reformy edukacji. Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorów szkół i placówek, nauczycieli, rodziców, a także wszystkich chętnych.
Spotkanie odbędzie się 7. grudnia 2016 r. o godz. 16.30 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy przy ul. Staszica 4.
Dzieciaki sadzeniaki
Wydarzenia
album: dzieciakisadzeniaki2016.jpg 28 listopada klasa II e była na lekcji przyrody w Leroy Merlin. Zajęcia przyrodnicze "Dzieciaki sadzeniaki" trwały aż 2 godziny, a rozpoczęły się od rozmowy o znaczeniu roślin w przyrodzie. Dzieci obejrzały bardzo ciekawą prezentację o ciekawostkach przyrodniczych ze świata. Potem pod kierunkiem pani prowadzacej zajęcia dzieci uczyły się jak należy przesadzać kwiaty. Każdy uczeń sam przesadzał gwiazdę betlejemską, którą potem zabrał do domu.Dzieci cieszyły się, że kwiaty, które same przesadzały będą ozdobą świateczną w ich domach. Zapraszamy do galerii.
Dzień 3 grudnia - ważna data!
Wydarzenia
Dnia 3 grudnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Według zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności, bezpieczeństwa, swobody poruszania się, niezależnego życia, ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, edukacji oraz udziału w życiu politycznym i kulturalnym. Konwencja jest pierwszym międzynarodowym aktem prawnym całościowo ujmującym prawa osób niepełnosprawnych.
Nasza placówka jest jedną z pierwszych w województwie, gdzie utworzono oddziały klas integracyjnych skupiających dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Wspólna nauka, praca i zabawa uczy dzieci tolerancji wobec odmienności,empatii oraz wrażliwości na problemy innych. M. Frackowska, A. Chojnacka
KONKURS PLASTYCZNY O FORDONIE
Konkursy
album: IMG_2039.jpg W ostatni poniedziałek listopada odbył się konkurs plastyczny dla klas trzecich - "Fordon- moja dzielnica". Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników. Organizatorki konkursu, w składzie: Beata Brzykcy, Aleksandra Gosz i Małgorzata Nowakowska - Wójt, zdecydowały, aby nagrodzić trzy prace i wyróżnić sześć. Gratulujemy!
ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW
Wydarzenia
album: IMG_2021.jpg Przez cały listopad trwała zainicjowana przez klasy 3h, 3i i 4a - akcja zbierania karmy dla bezdomnych psów i kotów z bydgoskiego schroniska. Wzorem lat ubiegłych do akcji włączyły się wszystkie dzieci z edukacji wczesnoszkolnej i niektórych klas starszych. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mają satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków tych niechcianych zwierzaków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Wkrótce pokarm trafi do schroniska. Na zdjęciach tylko część zgromadzonego pokarmu. Uzbierało się znacznie więcej. Jeszcze raz dziękujemy...
Bezpieczeństwo na lodowisku
Komunikaty
Szanowni Rodzice!
Informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo uczniów podczas zajęć na lodowisku wprowadza się obowiązek posiadania kasków przez uczniów. Szkoła udostępnia dzieciom kaski, ale jest możliwość przyniesienia własnych.
XXV Finał WOŚP - CASTING
Wydarzenia
news: 25wosp.jpg
UWAGA! UWAGA!
Wielkimi krokami zbliża się XXV FInał WOŚP! W związku z tym ogłaszamy CASTING! Jeśli masz talent i chciałbyś go zaprezentować podczas szkolnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia 2017 roku zapraszamy właśnie Ciebie na CASTING, który odbędzie się 9 grudnia o godz. 16.00 w stołówce w filii.
Przyjdź i pokaż, co potrafisz!!! Sie ma!!
Opłata za obiady
Stołówka
Wpłaty za obiady na m-c grudzień 2016/styczeń 2017 r. przyjmowane będą wyłącznie w formie bezgotówkowej na konto szkoły 26124064521111001048009930
Termin wpływu na konto szkoły upływa - 7.12.2016 r.

- Niepełna wpłata lub wpłata po terminie będzie skutkować zdjęciem posiłku.
- Wszystkie wpłaty, które będą widoczne na wyciągu po 8.12.2016 r. będą traktowane jako opłata po terminie.
- Przypominam o konieczności wpisania na przelewie imienia i nazwiska oraz nr obiadowego dziecka.

Opłata obejmuje okres od 12.12.2016 do 13.01.2017 r.
Obiady –  17 * 2,80 zł = 47,60 zł

Słodycze dla Domu Małego Dziecka
Wydarzenia Dziekujemy wszystkim uczniom, ktorzy wlaczyli sie w akcję zbierania słodyczy dla Domu Małego Dziecka.
Zbiórka prowadzona byla we współpracy z Diecezjalną Diakonia Milosierdzia.
Macie WIELKIE serca Kochani!
Jeszcze raz: dziekujemy! Katecheci
Bal Wszystkich Świetych
Wydarzenia
W naszej szkole, pod przewodnictwem Kabaretu "Oko" odbył się Bal Wszystkich Świętych. Wielu uczestników dyskoteki przebrało się za postaci Świętych. Prowadzący bawili się razem z dziećmi. Na balu można było nauczyć się tańców: "Belgijki" i "Swingu w uliczce". Mamy nadzieję, że za rok również będziemy pamiętać o naszych patronach w niebie i z tej okazji znowu spotkamy sie na balu.
Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3
Wydarzenia
25 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie młodszych klas również wzięli udział w konkursie na największą ilość przyniesionych misiów. Wśród klas pierwszych zwyciężyła klasa 1a (59 miśków), wśród klas drugich - klasa 2b (94 misie), a pośród klas trzecich - klasa 3b (91 misiów). Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy tak ochoczo włączyli się do konkursu! Już niedługo uczniowie będą mogli szukać swoich zdjęć z miśkami w naszej galerii.
Dzień Misia z SU
Wydarzenia
album: misie2016su.jpg 25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Misia. W tym dniu nasza szkoła była pełna misiów. Samorząd Uczniowski przygotował na ten dzień kilka akcji. Pierwszą z nich był:'Klasowy portret misia". Klasowe i indywidualne portrety mogliśmy podziwiać na korytarzach szkolnych. Kolejną atrakcją w tym dniu był konkurs na największą ilość miśków przyniesionych przez każdą klasę. W tym konkursie bezkonkurencyjną okazała się klasa 4a (licząca 17 uczniów), która przyniosła aż 75 misiów!. Drugie miejsce zajęła klasa 4d (44 misie), trzecie 5e (30 miśków)Gratulacje! Podczas długiej przerwy uczniowie bawili się przy 'Misiowych piosenkach'.
Konkurs pt. „Dobre maniery” w klasach drugich
Konkursy
album: maniery2016.jpg W tym tygodniu odbył się zespołowy konkurs wiedzy z zakresu właściwego zachowania w klasach drugich. Na początku uczniowie podnosili, w odpowiedzi na pytania testu, kwiatki z literami A, B lub C. Późnij układali z puzzli obrazki oraz ich podpisy. Do tego momentu walka była wyrównana. Na koniec konkursu dzieci oglądały film, z którego należało wypisać wszystkie zauważone nieprawidłowe zachowania.
Jadłospis od 28.11.16 r. do 2.12.2016 r.
Stołówka
Jadłospis od 28.11.16 r. do 2.12.2016 r.
Konkurs
KonkursyZapraszamy uczniów klas IV - VI do konkursu świątecznego pt:"Najciekawsza ozdoba choinkowa". Prace wykonane z dowolnych materiałów mogą być płaskie i przestrzenne, przynosimy do 12 XII do katechetów. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników 16 XII. Wszystkie ozdoby umieścimy na choince na pierwszym piętrze naszej szkoły.
Wyniki konkurs fotograficznego "Bydgoszcz w jesiennej sukience"
Konkursy
album: Image0003_10.jpg W ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego "BYDGOSZCZ - ja tu mieszkam" zrealizowaliśmy konkurs fotograficzny"Bydgoszcz w jesiennej sukience". Nagrodzone prace wyróżniały się fachowym podejściem do tematu. Dzięki tym fotografiom możemy pokazać, że nasza Bydgoszcz jest po prostu piękna.
Wizyta wolontariuszy z WIATRAKA
Wydarzenia
album: wolontariuszeIIc.jpg 24 listopada do klasy IIc zawitali bardzo mili i ciekawi goście. Odwiedzili nas wolontariusze z fundacji WIATRAK - studenci z różnych krajów europejskich. Dzieci obejrzały prezentacje przedstawiające Hiszpanię, Włochy, Portugalię i Węgry. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja hiszpańska, gdyż chłopcy zaskoczyli wszystkich świetną znajomością nazwisk zawodników z drużyn piłkarskich. Była okazja do krótkich wypowiedzi w języku angielskim, nad którymi czuwał pan Maciej Iwiński. Uczniowie uczyli się mówić "dzień dobry", "do widzenia", "dziękuję" również w innych językach. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziły wspólne zabawy. Tutaj z kolei nad dyscypliną czuwała pani Izabela Stawska. Żal było rozstawać się z naszymi gośćmi. Zapraszamy do obejrzenia relacji reporterskiej w GALERII.
Szkolna gazetka IKAREK
Wydarzenia
news: blog.jpg IKAREK wraca do szkolnego życia. Nie będzie pojawiał się w wersji drukowanej, ale w wersji elektronicznej na naszym dziennikarskim blogu. O czym będziemy pisali? O wszystkim co dzieje się w szkole i nie tylko.... Zapraszamy do lektury.
WARSZTATY DLA RODZICÓW
InformacjeWarsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych - „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”.
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na drugie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży – „WIELKI mały człowiek - jak budować zdrowe poczucie własnej wartości u naszych dzieci?”.
Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2016 r. o godz. 10:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w sali nr 214. Celem warsztatów z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.
Śniadanie Daje Moc w 3c
Wydarzenia
album: Image0006_1.jpg W tym roku postanowiliśmy przygotować śniadanie korzystając z pomysłu organizatorów i ułożyliśmy produkty do śniadania w formie wysp: owocowo – warzywnej, pieczywa, wędlin i tłuszczu oraz nabiału. Uczniowie pracując w grupach samodzielnie przygotowali i udekorowali wyspy oraz stoły, a potem wg własnego uznania i w oparciu o wiedzę na temat zdrowego odżywiania, komponowali swoje posiłki. Wychowawca Alicja Homan–Ciszewska
Blog koła filmowego
Wydarzenia
news: blog.jpg W naszej szkole coraz prężniej działa koło filmowe. Uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie "Filmoteka Szkolna. Akcja!". Zdobywamy wiedzę i umiejętności, ale także dzielimy się wiedzą z młodszymi. Nasze działania relacjonujemy na blogu. Zapraszamy do obejrzenia.
Akcja edukacyjna Bezpiecznie Tu i Tam
Konkursy
news: btit.jpg W akcji edukacyjnej "Bezpiecznie Tu i Tam" jesteśmy już po szkolnym etapie konkursu Rywalizacja na słowa. Otrzymaliśmy 34 prace z klas II, IV i V. Komisja wybrała 10 najciekawszych prac do etapu ogólnopolskiego. Autorami wybranych prac są: Kacper Suchacki IIIb, Józio Martin IIIb, Julia Łuczyńska IIIc, Aleksander Grzyb IIIc, Monika Kasak Vb, Tymon Łuksztet IIIb, Tymon Sawicki IIIb, Adam Zieliński Vd, Aleksandra Janka IVb, Laura Wasilewska Va. Otrzymaliśmy już 100 pkt za dotychczasowy udział w konkursie, a teraz czekamy na wyniki etapu ogólnopolskiego i kolejne punkty. Rodzice za swoja aktywność w zdobywaniu certyfikatów uzyskali do tej pory 3,95 pkt - ale wszystko przed nami, mamy czas do marca 2017 r. Zachęcamy do udziału w aktywnościach - czekają atrakcyjne nagrody:) Do końca listopada czekamy na prace z drugiego konkursu - Rywalizacja na obrazy (szczegóły).
Galeria
Reforma edukacji
Bezpieczne Tu i Tam
Platforma Edupolis.pl
Facebook szkoły
Urodziny Bydgoszczy
Pogoda w Bydgoszczy
Ankieta dla absolwentów
SMOK
SMOK
Akcja 1% dla szkoły
Akcja 1% dla mojej szkoły

1% dla szkoły
EFS
Wyposażenie biblioteki w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej ICIM oraz jednej z naszych pracowni komputerowych sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wygenerowano w sekund: 0.08 3,143,811 Unikalnych wizyt