26.10.2016 11:16
.
Nawigacja
Nasza szkoła
· Dokumenty szkoły
· Ważne strony
· Rekrutacja
· Kontakt
· Pliki do pobrania
· Kategorie newsów
· Dyrekcja
· Nauczyciele
· Pedagog
· Logopeda
· Punkt Interwencji Szkolnej
· Publikacje nauczycieli
Obiekty sportowe
· Basen
· Lodowisko
· Orlik
Dla uczniów
· Kalendarium
· Plan lekcji
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wykaz podręczników
· Prymus Szkoły
Dla rodziców
· Kalendarz spotkań
· Rada Rodziców
· Ubezpieczenie uczniów
Z życia szkoły
· Galeria zdjęć
· Sport w szkole
· Facebook UKS TYTAN 65
· Wydarzenia - archiwum
Projekty
· Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną
· eTwinning
· Warsztaty małego architekta


· Redakcja

· Szukaj
BIP SP 65
Zasady płatności za zniszczone lub niezwrócone podręczniki
Uprzejmie informuję rodziców naszych uczniów o zasadach płatności za podręczniki- zapewnione przez MEN.
W przypadku zniszczenia lub niezwrócenia;
4,34 za każdą z czterech części NASZEGO ELEMENTARZA do klasy I
4, 21 za każdą z dziewięciu części podręcznika NASZA SZKOŁA do klasy II
2,35 za każdą z dziesięciu części podręcznika NASZA SZKOŁA do klasy III.
Kwoty te stanowią dochód budżetu państwa. Wpłaty dokonuje rodzic ucznia na rachunek MEN.
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Warszawie
numer rachunku: 59 1010 1010 0031 2822 3100 0000
W treści przelewu należy wpisać" zwrot za podręcznik do klasy ", podając klasę ( I, II lub III ), której dotyczy zwrot.
Konkurs recytatorski
W poniedziałek, 24 października w szkolnej czytelni odbyła się kolejna, XVI edycja konkursu recytatorskiego
" O szkole, o nauczycielach ".
Oto tegoroczni zwycięzcy:
1 miejsce Marta Olechnicka 4e
2 miejsce Michał Madziewicz 5f oraz
Kamil Śmieszniak 4f
3 miejsce Amelia Kubera 3h.
Gratulujemy serdecznie:)
Opiekunowie konkursu: Ewa Opaczewska, Danuta Bittner

wycieczka do CEE w Myslecinku
Dnia 19.10.16r. klasa 3 g wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Pojechaliśmy tam , aby przyjrzeć się przyrodzie pod mikroskopem.
Spotkanie Rady Rodziców
25. października 2016 r. (wtorek) o godzinie 18.00 w budynku głównym przy ul. Duracza 7 w świetlicy odbędzie się spotkanie Rady Rodziców. Obecność obowiązkowa.
Jadłospis od 24.10.16 r. do 28.10.2016 r.
Jadłospis od 24.10.16 r. do 28.10.2016 r.
Walczymy z otyłością i złymi nawykami
24 października jest Dniem Walki z Otyłością. Tego dnia rozpoczynamy w naszej szkole miesiąc działań związanych ze zdrowiem. Zachęcamy do podejmowania wraz z wychowawcami i nauczycielami różnych akcji, konkursów, lekcji i wszelkich aktywności związanych ze zdrowiem. Każdy pomysł jest dobry. Wszystkie działania zbierzemy i przedstawimy na zakończenie akcji .....:)
Zachęcamy także Rodziców do włączania się do naszych działań oraz do poszerzania wiedzy na ten temat - 27 października (czwartek) Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 2 zaprasza rodziców i nauczycieli na siódme seminarium profilaktyczne pt.: (Nie)rzeczywisty świat, czyli nastolatek w pułapce odchudzania". Spotkanie trwać będzie w godzinach od 9.00 do 14.00 w kinie "Jeremi" - Zespół Szkół nr 5 przy ul. Berlinga 13. W trakcie spotkania odbędzie się projekcja australijskiego filmu "Cały ten cukier", głos zabiorą specjaliści w tym temacie. Udział w seminarium jest bezpłatny.
Opiekunami akcji w szkole są p. Katarzyna Zielińska - wychowawca klasy Va oraz Teresa Stachowska-Dalke - pedagog klas IV-VI.
Konkurs "CO TY WIESZ O SIENKIEWICZU?"
UWAGA KONKURS! Co wiesz o Henryku Sienkiewiczu? Zadaj sobie lub innym to pytanie i przystąp do konkursu. Twoim zadaniem będzie przygotowanie prezentacji multimedialnej lub krótkiego (4 minuty) filmu, które będą w ciekawy, kreatywny a nawet zabawny sposób przybliżać postać oraz twórczość Henryka Sienkiewicza.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych. Prace na nośnikach danych należy dostarczyć do 10 listopada 2016 r. do pani Ewy Żurańskiej lub pani Małgorzaty Domańskiej. Zapraszamy.
Dzień Nauczyciela
13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość była okazją do złożenia życzeń wszystkim pracownikom szkoły, a także przyznania corocznych nagród tym nauczycielom, którzy w szczególny sposób wyróżniają się w oczach dzieci.
Warztaty dla rodziców
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 0-VI na warsztaty na temat "Nowoczesny rodzic- budowanie autorytetu, style wychowania, pozytywne wzmacnianie dziecka". Warsztaty odbędą się 7 grudnia 2016r o godzinie 15.00 w stołówce szkolnej - duży budynek- czas trwania około 1 godz. Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci udziału w warsztatach do pedagoga (Ewa Pobłocka, Teresa Stachowska- Dalke).
Jadłospis od 17.10.16 r. do 21.10.2016 r.
Jadłospis od 17.10.16 r. do 21.10.2016 r.
Jesiennie i koncertowo
04 października 2016 roku klasa II B wraz z panią Agatą Klinger i panią Ewą Opaczewską pojechała do MDK na koncert. Całość koncertu utrzymana była w tonacji kujawiaka. Zobaczyliśmy oryginalny strój ludowy z Kujaw, zarówno męski, jak i damski. Wysłuchaliśmy kilku kompozycji Henryka Wieniawskiego granych m.in. na skrzypcach. Mieliśmy okazję nauczyć się kroków kujawiaka i podziwialiśmy umiejętności taneczne występującej artystki. Czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Zaprezentowano nam również strój łowicki-barwny, kwiecisty i bardzo wesoły. Dziewczyny były zachwycone! Po krótkim konkursie wiedzy sprawdzającym naszą uwagę podczas koncertu, przyszedł czas na występy dzieci na scenie. Ten moment to nasza ulubiona chwila! Niebawem ponownie odwiedzimy fordoński MDK. Czekajcie na naszą kolejną relację.
Rajd pieszy "Odkrywamy piękno jesieni"
14 października 17-osobowa grupa uczniów klas IV-V uczestniczyła w rajdzie pieszym do Myślęcinka. Pokonaliśmy 12-km trasę przy pięknej pogodzie i kolorowej leśnej scenerii. Na trasie sprawdzaliśmy naszą znajomośc gatunków drzew i roślin, odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zmian zachodzących w przyrodzie w okresie jesieni, szukaliśmy grzybów. Były tez konkursy sprawnościowe-rzuty do celu, wyskoki dosiężne, zabawy z liścmi. Krótkie przerwy na trasie to nie tylko czas na odpoczynek ale też na dzielenie się wrażeniami i domowymi smakołykami między uczestnikami rajdu. Zapraszamy do galerii.
Konkurs fotograficzny dla klas 2-3
Zapraszamy uczniów klas 2 i 3 do udziału w konkursie "Najpiękniejsze budynki naszego miasta". Weź aparat fotograficzny i zrób zdjęcie ciekawego budynku. Zdjęcie w wielkości A4 (są to wymiary kartki z bloku rysunkowego). Należy przynieś podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą do sali nr 2 lub 12 w filii szkoły lub w głównym budynku s 224. Termin oddawani prac do dnia 28 października 2016r.
Do udziału w konkursie zapraszają panie: Małgorzata Kryszak, Małgorzata Łucka, Joanna Sałasińska-Andruszkiewicz
„Kolory jesieni w parku” - konkurs plastyczny
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas 1-3 oraz 4-6 do Konkursu Miejskiego „Kolory jesieni w parku” organizowanego przez wychowawców świetlicy naszej szkoły. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, czyli świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory roku jaką jest jesień.
Konkursowe prace nie powinny przekraczać formatu kartki A3. Mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Prace należy opisać na odwrocie, zamieszczając następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, wiek i klasa. Prace należy składać u wychowawców świetlicy do 31 października 2016 r.
Serdecznie zapraszamy. Wychowawcy świetlicy SP 65 w Bydgoszczy.
Teatr profilaktyki
12.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska".
Odbyły się trzy przedstawienia. Dwa dla klas IV-VI - uczestniczyło w nich 13 klas starszych, które obejrzały przedstawienie "Ja, egoista". Przedstawienie o tym, jak ważna jest przyjaźń, wzajemny szacunek, dbanie o poprawne relacje z rówieśnikami, rodziną i innymi ludźmi, oraz o tym, jak łatwo to wszystko stracić poprzez nieodpowiednie zachowanie, egoizm i rozmycie priorytetów. Dla klas młodszych odbyło się przedstawienie na temat dobrego wychowania pod tytułem "Misio Tulisio".
ŚWIETLICA FILIA
Drodzy rodzice! Z dniem 17.10 (poniedziałek) uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w budynku filii zostają podzieleni na dwie grupy świetlicowe.
Grupa I - kl. 1a, 1b, 1c, 1d oraz klasy integracyjne (2a, 2j, 3a, 3j) - sala 13 (świetlica parter).
Grupa II - kl. 2c, 2d, 2e, 2f, 2g, 2h, 2i - sala 14 (świetlica przy szatniach).
Bardzo prosimy aby przy odbiorze dziecka ze świetlicy dzwonić pod odpowiedni numer.
Opieka w świetlicy 14. października
W piątek 14. października br. szkoła organizuje opiekę w świetlicy. Opieka zorganizowana będzie zarówno w filii (ul.Rzeźniackiego), jak i w budynku głównym (ul.Duracza) od godz. 6.30 do 17.00.
Jadłospis od 10.10.16 r. do 13.10.2016 r.
Jadłospis od 10.10.16 r. do 13.10.2016 r.
Konkurs "Jesienna Matka Boża"
Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Jesienna Matka Boża” dla klas I-III szkoły podstawowej. Odbędzie się on dnia 17 października tj. poniedziałek, w godzinach od 16.20 do 17.05 (45minut), w sali nr 104 w filii.
Należy zabrać ze sobą:
-białą kartkę A4 (klasy I)/ A3 (klasy II i III)
-wysuszone, kolorowe liście (przynajmniej 6 liści)
-klej (najlepiej magic klej)
-kredki
Serdecznie zapraszamy! Katecheci
DZIEŃ NAUCZYCIELA
14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Już od zeszłego tygodnia głosujecie na Waszych ulubionych nauczycieli. Wyniki ogłosimy na uroczystym apelu 13.10. Zapraszamy Was także do uczestnictwa w quizie szkolnym. Karty konkursowe znajdziecie na tablicy SU na parterze. Można będzie je także otrzymać od opiekunów SU: p. A. Nicpoń-Jendrzejczak i p. D. Koldun. Wypełnione karty wrzucamy do skrzynki SU, do wtorku , do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!!!
Udział w akcji Pola Nadziei
W piątek7.10 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozpoczęli uczestnictwo w kolejnej edycji Akcji prowadzonej przez Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki: Pola Nadziei. Celem kampanii jest propagowanie opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Akcja rozpoczęła się sadzeniem żonkili przy hospicjum.
Klasy 1d i 3d na szlaku ginących zawodów
5 października 2016r. klasy: Id i IIId były na wycieczce „Szlakiem ginących zawodów”. Uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich, powroźniczych i wikliniarskich.
Wycieczka do Planetarium klasy integracyjnej 3 j
4 października klasa 3 j wyjechała do Torunia- Planetarium na seans edukacyjny pt. " Mój kumpel Niko". Zapoznali się z astronomiczną i zarazem przygodową opowieścią o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem.
III Fordoński Bieg Pokoju - odwołany
Z przykrością pragniemy Państwa poinformować, że III Fordoński Bieg Pokoju zaplanowany na dzień 07.10.2016 nie odbędzie się. Z powodu niekorzystnej aury znaczna część szkół odmówiła czynnego udziału w tej imprezie, w związku z czym niska frekwencja uczestników zmusza nas do odwołania mitingu. Tym samym pragniemy bardzo Państwa przeprosić za zaistniałą sytuację i związane z tym wszelkie niedogodności oraz utrudnienia. Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i chęć wzięcia udziału w imprezie, co jest dla nas bardzo ważną i kluczowa sprawą. Pragniemy tym samym Państwa poinformować, że wyżej wymieniony bieg odbędzie się w innym terminie, o czym będziecie państwo poinformowani w stosownym czasie.
Z wyrazami szacunku organizatorzy III Fordońskiego Biegu Pokoju
"Szkoliada"
6 października w naszej szkole odbyła się "Szkoliada" - impreza realizowana w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Do zabawy zaprosiliśmy uczniów fordońskich szkół podstawowych: SP nr 9, SP nr 4, SP nr 67. Gospodarzami była drużyna klasy Vd "Smerfy XXL", zwycięzcy szkolnych eliminacji, które odbyły się w czerwcu 2016 r. Zabawa oparta była na popularnym programie telewizyjnym "Familiada".
Konkurs fotograficzny "Bydgoszcz w jesiennej sukience"
Zapraszamy pasjonatów fotografii do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Bydgoszcz w jesiennej sukience" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 65 w Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego "BYDGOSZCZ - ja tu mieszkam".
Uchwycone aparatem obrazy przedstawiające jesienną Bydgoszcz zostaną umieszczone w galerii na naszej stronie internetowej. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
Wydrukowane prace i wersję elektroniczną należy dostarczyć do 14 listopada opiekunom projektu: D. Bittner, M. Domańskiej lub M. Jaworskiej.
Wpłaty za duplikat legitymacji
Wpłaty za duplikat legitymacji prosimy przelewać na konto
26 1240 6452 1111 0010 4800 9930
Z podaniem imienia i nazwiska dziecka, klasy i dopiskiem - duplikat legitymacji.
Opłata za duplikat legitymacji wynosi 9 zł.
Potwierdzenie wpłaty proszę przedstawić w sekretariacie szkoły razem ze zdjęciem do nowej legitymacji.
Konkurs "Okładka podręcznika do języka obcego"
Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, odbył się w klasach trzecich naszej szkoły konkurs pt "Okładka podręcznika do języka obcego". Chętni uczniowie przygotowali pomysłowe i interesujące projekty.
Wyniki:
I miejsce: Natalia Burda kl 3i
II miejsce: Tosia Paluszewska kl 3a
III miejsce: Ola Nowakowska kl 3f
wyróżnienia: Martyna Wasilewska kl 3f, Dawid Piotrowski kl 3i
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a ZWYCIĘZCOM gratulujemy!!! Agnieszka Klimczyk, Maciej Iwiński
Rajd pieszy "Odkrywamy piękno jesieni" -14 październik
Jeśli lubisz długie spacery, kochasz przyrodę i chcesz ją poznawac, masz ochotę spędzic wolny dzień od nauki aktywnie i w gronie rówieśników, nie straszne ci zagadki przyrodnicze i zadania ruchowe, lubisz fotografowac przyrodę - dołącz do nas.
14 października (piątek-dzień wolny od zajęc szkolnych) organizujemy dla uczniów klas IV-VI rajd pieszy do Myślęcinka. Wymarsz ze szkoły o 9.30, powrót z Myślęcinka tramwajem na ok.14.00. Osoby chętne zgłoszą się po zgody na udział w rajdzie do organizatorów - nauczycieli wf p. W.Łuczak i B.Krzyżanowskiej, ostateczny termin zwrotu zgód 11.10.br. Impreza będzie odwołana tylko w przypadku deszczu, należy zadbac o właściwy do warunków pogodowych ubiór.
"Drzwi otwarte" i zebrania z rodzicami
W środę 5 X 2016 r. odbędą się "drzwi otwarte" i zebrania z rodzicami
według poniższego planu:
a) zebrania w filii - godz.17.00 klasy Ia, Ib, Id, IIIj; godz.18.30 - klasa Ic,
b) "drzwi otwarte" w filii - pozostałe klasy od 17.00 do 18.30
c) "drzwi otwarte" w budynku głównym:
- klasa IIb i klasy trzecie od 17.00 do 18.30,
- nauczyciele uczący klasy IV - VI od 17.30 do 19.00
Jadłospis od 3.10.16 r. do 7.10.2016 r.
Jadłospis od 3.10.16 r. do 7.10.2016 r.
Europejski Dzień Języków
W poniedziałek 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Dzięki współpracy z organizacja Wiatrak gościliśmy wolontariuszy z Włoch i Rumunii. Uczniowie z klas Vd i VIb brali udział w zajęciach, podczas których poznali kulturę i obyczaje włoskie i rumuńskie. Mieli także okazję zaśpiewać włoską piosenkę przy akompaniamencie gitary klasycznej.
konkurs 'Autumn'
Zapraszamy klasy V do udziału w konkursie plastyczno- leksykalnym z języka angielskiego, pt.: 'Autumn'. Uczniowie przygotowują plakat o jesieni i podpisują w j. angielskim 5 rzeczy przedstawionych w pracy. Format A1 lub A2, prace przynosimy do 7.10.2016r
organizator: Katarzyna Mrowiec-Bordewicz
KROPKOWE SZALEŃSTWO
15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Tym razem… nic nie napiszemy. Zapraszamy na naszego bloga: dotdaysp65
Dowiecie się m.in.:
- co trzyma anioł w gabinecie Pani Dyrektor,
- jak może wyglądać makaron serwowany uczniom,
- ile bilonu ma pani intendentka,
- czy na wf można uczyć o wielokropku,
- początkiem czego może być kropka,
- gdzie może spać malutka kropka odwiedzająca starszego brata…

Pamiętajcie, że wszystko zaczęło się od małej Vashti - bohaterki książki Petera Reynoldsa. Dziewczynka twierdziła, że nie umie rysować. Dzięki nauczycielce plastyki odkryła w sobie talent do malowania… kropek. A potem…

Zobaczcie: www.youtube.com
Terminy wpłat na ubezpieczenie NNW uczniów
Terminy wpłat na ubezpieczenie NNW uczniów: 4. i 10. października 2016 r. w godz. 10.00 - 14.00 w sali nr 15.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
W piątek 30 IX obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

Na przerwach po 2, 3 i 4 lekcji
odbędzie się wielki sprawdzian
ze znajomości TABLICZKI MNOŻENIA.
Przyjdź na holl na 1 lub 2 piętrze i sprawdź się!!!

ZAPRASZAMY! Nauczyciele Matematyki
TABLICZKA MNOŻENIA
KONKURS DLA KLAS 4, 5 i 6
Znasz tabliczkę mnożenia? Chcesz się zabawić i powalczyć o nagrody?

W środę 28 IX na drzwiach sal matematycznych (102, 103, 110 i 225) wywiesimy zadania – zagadki. Rozwiąż wszystkie zadania i zapisz je na kartce. Podaj też swoje imię, nazwisko i klasę. Kartkę z odpowiedziami należy dostarczyć do p. Joanny Czyż do sali 103 w środę do godz. 12:00. (liczy się poprawność odpowiedzi i czas jej oddania) Na zwycięzców czekają nagrody!

ZAPRASZAMY DO ZABAWY! Nauczyciele Matematyki
Opłata za obiady
Wpłaty za obiady na m-c październik/listopad 2016 r. przyjmowane będą wyłącznie w formie bezgotówkowej na konto szkoły 26124064521111001048009930

w dniach 3, 4 i 5.10.2016 r.

Opłata obejmuje okres od 10.10.16 r. do 10.11.16 r. bez 14.10.16 r. i 31.10.16 r. - dni wolne od zajęć dydaktycznych.

21 obiadów * 2,80 zł = 58,80 zł
Informacje dotyczące funkcjonowania stołówki szkolnej
Informacje dotyczące funkcjonowania stołówki szkolnej do końca 2016 r.
Jadłospis od 26.09.16 r. do 30.09.2016 r.
Jadłospis od 26.09.16 r. do 30.09.2016 r.
Konkursy Przedmiotowe
Informacje szczegółówe na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy:Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Już w najbliższy piątek 23 września wybieramy uczniów do Samorządu Uczniowskiego. Głosować będzie można podczas przerw po drugiej, trzeciej i czwartej lekcji. Na karcie do głosowania można wpisać maksymalnie trzy nazwiska. Zapoznajcie się z plakatami wyborczymi kandydatów i... wybierajcie. Na wybory zabierzcie legitymację szkolną i długopis.
ETYKA
Zajęcia z etyki dla uczniów klas I-III odbywają się w czwartki w godz. 15.25-16.10 w sali nr 2 w filii - ul.Rzeźniackiego 7.
Jadłospis od 19.09.16 r. do 23.09.2016 r.
Jadłospis od 19.09.16 r. do 23.09.2016 r.
SZKOŁA PROMUJĄCA PROFILAKTYKĘ ONKOLOGICZNĄ
Nasza placówka w roku szkolnym 2015/2016 kontynuowała realizację programu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”.

Światowy Dzień Kropki 15 IX
W czwartek zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do „ubrania kropek” lub namalowania ich na sobie (piegi, paznokcie).

Tego dnia poznamy Vashti, bohaterkę książki Petera Reynoldsa, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do ... rysowania kropek.

Będziemy uczyć się o kropkach, tworzyć z kropek, bawić się kropkami, zaserwujemy nawet obiad… z kropek. Liczymy na dobrą zabawę i odkrywanie różnych talentów.

Pamiętajcie! Każdy coś potrafi…
BANK POMYSŁÓW RODZICÓW
Drodzy Rodzice. Jeżeli chcieliby Państwo podzielić się swoimi pomysłami i sugestiami, które mogłyby ulepszyć pracę naszej szkoły, to prosimy o wrzucanie swoich propozycji do urny przy wejściu do głównego budynku szkoły.
DLA RODZICÓW
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży –„Porozumienie bez przemocy wg metody M. Rosenberga”.

Spotkanie odbędzie się 24 września 2016 r.o godz. 10:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w sali nr 214. Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Na prośbę rodziców ponownie poruszamy tematykę komunikacji empatycznej wg. M. Rosenberga, która wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Na spotkaniu rodzice dowiedzą się jak pozbyć się języka przemocy tzw. języka "szakala", który generuje konflikty i negatywne emocje? Zamienić naszą codzienną komunikację na język "żyrafy" -przemawiać językiem pełnym empatii i szacunku dla własnego dziecka, a jednocześnie wyznaczać mądre granice, które dadzą mu poczucie bezpieczeństwa. Czy to łatwe? Marshall Rosenberg przekonuje, że tak - wystarczy przyjść i potrenować! Zamienić zęby szakala na serce żyrafy.

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją. Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska. Przewidziany czas spotkania - ok. 3 godziny. Wstęp bezpłatny!
Zgłoszeń dokonywać należy do 23 września 2016 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej: e-mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl tel.: 52 321 00 81 w. 333
Jadłospis od 13.09.16 r. do 16.09.2016 r.
Jadłospis od 13.09.16 r. do 16.09.2016 r.
Konkursy z języka angielskiego dla klas IV-VI
W związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Języków zapraszamy uczniów klas 4 do udziału w konkursie: 'My view of Great Britain'. Uczniowie wykonują pracę w dowolnej technice,w której prezentują swoje skojarzenia z Wielką Brytanią. Popisane prace oddajemy do 20 września nauczycielom j. angielskiego. Zapraszamy!
Klasy piąte i szóste zapraszamy do konkursu:' My English T-shirt'. Uczniowie przygotowują projekt koszulki z napisami w języku angielskim lub innym języku europejskim. Prace oddajemy nauczycielom j. angielskiego do 20 września.
Rolki w Myślęcinku
W piątek 9 września dziewczęta z klas 5 pojechały po lekcjach na wycieczkę do Myślęcinka. Tu bezpiecznie mogły doskonalić swoje umiejętności jazdy na rolkach na wyznaczonych trasach i w miasteczku ruchu drogowego. Udało się im przejechać kilka km, spotkać dorosłych super szybko jeżdżących rolkarzy potrafiących wykonywać triki na rolkach. Był taż czas na mały piknik i lody.Dziewczynki czuły się jak na przedłużonych wakacjach. Opiekunem grupy była B.Krzyżanowska
Platforma Edupolis.pl
Urodziny Bydgoszczy
Facebook szkoły
Pogoda w Bydgoszczy
Ankieta dla absolwentów
SMOK
SMOK
Akcja 1% dla szkoły
Akcja 1% dla mojej szkoły

1% dla szkoły
Realizujemy programy
eTwinning

eTwinning

Ortograffiti

Ortograffiti

Program Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej
wg L. Wygotskiego


Klucz do uczenia się


Bezpieczna przygoda
w Internecie

dziecko w sieci
EFS
Wyposażenie biblioteki w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej ICIM oraz jednej z naszych pracowni komputerowych sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wygenerowano w sekund: 0.02 3,010,329 Unikalnych wizyt