24.10.2014 13:15
Nawigacja
Nasza szkoła
· O szkole
· Dokumenty szkoły
· Piszą o nas
Kadra
· Dyrekcja
· Nauczyciele
· Pedagog
· Publikacje nauczycieli
Obiekty sportowe
· Basen
· Lodowisko
· Orlik
Z życia szkoły
· Galeria zdjęć
· Wydarzenia 2014-2015
· Samorząd Uczniowski
· Sport w szkole
· UKS TYTAN 65
· Muzyczna Karuzela
· Koło filmowe i teatralne
· Wydarzenia - archiwum
Projekty
· Bydgoskie Granty Oświatowe
· eTwinning
· Warsztaty małego architekta
· Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną
· Projekty-archiwum
Dla uczniów
· Kalendarium
· Plan lekcji
· Wykaz podręczników
· Zajęcia pozalekcyjne
· Sprawdzian
· Konkursy Przedmiotowe
· Prymus Szkoły
Dla rodziców
· Kalendarz spotkań
· Rada Rodziców
· Komunikaty
· Pliki do pobrania


· Redakcja

· Szukaj
BIP SP 65
Zapisy do szkoły

news: logoSP65.png
Szkoła Podstawowa nr 65
im. Czesława Tańskiego w Bydgoszczy


Spotkania z rodzicami

klasy III - VI i grupy "0"
22 października 2014 r. (środa) 
drzwi otwarte godz. 1730-1900

klasy I - II
22 i 23 października 2014 r. (środa i czwartek)
Harmonogram
Ortografia
W dniach 6-12 X 2014 r. trwał tydzień świadomości dysleksji (informacje na ten temat znajdowały się na tablicy obok sali 215). Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym "Jesień w ortografii".
Postarajcie się na kartce formatu A3 umieścić jak najwięcej wyrazów związanych z jesienią, a zawierających jakąś "trudność ortograficzną". Technika plastyczna dowolna, liczę na Waszą pomysłowość. Na prace czekam do 10 listopada br. Życzę miłej zabawy :)
Spotkanie dla rodziców
Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców zainteresowanych tematem "Zagrożenia Internetowe i sposoby przeciwdziałania" na spotkanie. Odbędzie się ono 22 października br. o godzinie 16.30 w sali nr 15. Profilaktyk Straży Miejskiej, pan Michał Owczarzak postara się przybliżyć temat i opowie o zagrożeniach internetowych radząc jednocześnie jak temu skutecznie przeciwdziałać. Zapraszam :)
Spotkanie Rady Rodziców
21. października 2014 r. (wtorek) o godzinie 18.00 w budynku głównym przy ul. Duracza 7 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców - podział środków finansowych na rok szkolny 2014/2015.
Opieka w świetlicy 14. października br.
14. października br. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy w filii (ul.Rzeźniackiego) w godz. 6.30 - 16.30.
Muzycy Filharmonii Pomorskiej w naszej szkole
29 września klasy piąte brały udział w audycji muzycznej Filharmonii Pomorskiej pt: 'Koncert dla Ludzi Wolności'. Podczas koncertu uczniowie wysłuchali utwory wybitnych polskich kompozytorów m.in. F.Chopina, I.J.Paderewskiego, S.Moniuszki. Uczestnicy audycji poznali tajniki emisji głosu a następnie wspólnie z muzykami i nauczycielami zaśpiewali polskie piosenki i pieśni patriotyczne tj.:'Serce w plecaku', 'Przybyli Ułani', 'Rota".
Europejski Dzień Języków
W piątek 3 października obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się kilka konkursów. Uczniowie klas IV brali udział w konkursie plastycznym: 'My view of Great Britain'( Jak wyobrażam sobie Wielką Brytanię). Odbył się także konkurs dla trójek klasowych klas IV dotyczący rozpoznawania powitań w różnych językach. W piątek zachęcaliśmy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do ubrania koszulek z napisami w językach obcych. Klasy trzecie projektowały okładkę do podręcznika z języka obcego. W piątek wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie na odnajdywanie informacji dotyczących kilku krajów europejsjkich. Wskazówki do odpowiedzi były umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych naszej szkoły. Wyniki konkursu wkrótce!!!
Europejski Dzień Języków
W piątek 3 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy IVb pod opieką pani Anny Lasoń oraz uczniowie z koła języka angielskiego pod opieką pani Aleksandry Nicpoń-Jendrzejczak. Podczas apeli uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze informacje dotyczące kilku krajów europejskich: Grecji, Francji, Anglii,Irlandii i Holandii. Uczestnicy apelu obejrzeli również kilka scenek przedstawiających kłopotliwe sytuacje związane z brakiem znajomości języka obcego. Apel zakończył występ zespołu 'Four Drection' z piosenką angielsko-polską: 'One way czekolada'.
Przedstawienie profilaktyczne
7 października 2014 r.  uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym Teatru "Maska" z Krakowa. Spektakl Cyber-Pułapka sygnalizował problem uzależnienia od telefonu, komputera z dostępem do Internetu czy od telewizora. Kusząca wirtualna rzeczywistość, w której sami kreujemy to, kim jesteśmy, sprawia, że często kontakt z realnym światem nie jest prawidłowy. W przedstawieniu pokazano jak cenny jest bezpośredni kontakt człowieka z drugim człowiekiem. Aktorzy namawiali także do większej aktywności, ponieważ wielogodzinne przebywanie przed ekranem telewizora czy komputera niekorzystnie wpływa na zdrowie i ogólną kondycję organizmu. W spektaklu wzięło udział 11 klas.
I Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi Dzieci I Młodzieży
news: I_Fordonski_Bieg.jpg
26 września 2014 r. na stadionie przy ul. Piwnika Ponurego w Bydgoszczy odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna I Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzieży.  Została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Patronat medialny nad imprezą objął Express Bydgoski. Imprezę uświetnili swoją obecnością: V- ce Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Drozd, Radni Rady Miasta - Bogna Blachowska - Wojciechowska, Lech Zagłoba- Zygler, Błażej Baumgart- Dyrektor Bydgoskiego Klubu Sportowego, Jolanta Szarszewska- kierownik Hipermarketu Carrefour, Bartosz Kolasiński- właściciel Piekarni- Cukierni. Pojawili się także znani sportowcy: ultramaratończyk Andrzej Urbaniak, reprezentantka Polski, lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400m Iga Baumgart oraz Bartłomiej Pawełczak- wioślarz, trener wioślarstwa, triathlonista, Mikołaj Burda- wioślarz, brązowy medalista Mistrzostwa Świata w Amsterdamie 2014 roku, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy, Łukasz Siemion- wioślarz, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostwa Świata w wioślarstwie, reprezentant polski w czwórce bez sternika wagi lekkiej, Ewa Kowalkowska- była siatkarka, była reprezentantka Polski, Patrycja Tomczyk- zawodniczka KS Pałac, grająca na pozycji rozgrywającej, Aleksandra Jurkojć zawodniczka KS Pałac, grająca na pozycji środkowej oraz licznie zgromadzona młodzież wraz z nauczycielami.

Opłaty za obiady
Wpłaty za obiady na m-c pażdziernik/listopad 2014 r. przyjmowane będą w dniach: 
6, 7.10.2014 r. w godzinach 8.00-14.30
8.10.2014 r. w godzinach 8.00-16.30

Obiady: 19 * 2,80 zł = 53,20 zł

Osoby wpłacające za obiady przelewem na konto szkoły proszone są o podanie swoich danych w kasie szkoły (imię i nazwisko rodzica, adres oraz nr NIP) w celu wystawienia f-ry. Tel. 52/343-09-66 wew. 15.

W tekście przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka, klasę i nr obiadowy. Jeżeli dziecko będzie jadło tylko w wybrane dni proszę zaznaczyć również z jakich dni rezygnuje.

Ostatecznym dniem wpływu gotówki na konto szkoły jest 8 październik 2014 r.
lista uczniów wybranych do SU
W środę odbyły się uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskego. Oto lista wybranych uczniów:
Mateusz Adametz 6g,Kinga Górska 5c, Katarzyna Frątczak4b, Nikodem Kłos4a, Anna Komkowska6d, Sandra Kubera5e, Marcel Kwietkowski6e, Barbara Przesławska5c, Julia Rabiej5e, Zuzanna Wesołowska5b, Zuzanna Zielke5e
Gratulujemy i zapraszamy na spotkanie,które odbędzie się we wtorek 30.09 o godz. 14.30 w sali 101
opiekunowie: D.Koldun, A.Nicpoń-Jendrzejczak
I Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzie
news: I_Fordonski_Bieg.jpg 26 września 2014 r. na stadionie przy ul. Piwnika Ponurego w Bydgoszczy odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna
I Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzieży.

W programie:
I Fordoński Bieg Pokoju,
Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzieży (szkoły podstawowe, gimnazja)
"zwariowane" animacje muzyczne
Pokazy Straży Pożarnej, Policji
Pokaz Karate Bushido
Pokaz RUGBY
Zumba dla wszystkich
Kawiarenka

Impreza jest objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Patronat medialny: Express Bydgoski.

Zapraszamy!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Już w najbliższą środę 24 września odbędą się uzupełniające wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do oddawania głosów na swoich kandydatów w czasie przerw po drugiej i trzeciej lekcji. Pamiętajcie o zabraniu legitymacji szkolnej.
Konkursy Przedmiotowe

Terminarz konkursów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015

lp. Nazwa konkursu Etap szkolny Etap rejonowy Etap wojewódzki
1. Konkurs przedmiotowy z języka polskiego 15.10.2014 r. 13.12.2014 r. 07.02.2015 r.
2. Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego 17.10.2014 r. 06.12.2014 r. 14.02.2015 r.
3. Konkurs przedmiotowy z matematyki 21.10.2014 r. 29.11.2014 r. 31.01.2015 r.
4. Konkurs przedmiotowy z przyrody 16.10.2014 r. 12.12.2014 r. 07.03.2015 r.

Informacje szczegółówe na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy:

Koło filmowe wznawia działalność
Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność koło filmowe "Spotkania z X muzą". Jeżeli chcesz poznać historię kina, etapy powstawania filmu i samemu nakręcić film, zapraszam uczniów klas IV - VI na zajęcia w poniedziałki w godz. 14.35. - 15.20. W sali 101.
Opiekun koła Dorota Koldun
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Samorząd Uczniowski. Opiekunowie p. Dorota Koldun oraz p. Aleksandra Nicpoń-Jendrzejczak serdecznie zapraszają wszystkich chętnych uczniów klas IV - VI do realizowania swoich planów i pomysłów w ramach działalności samorządowej.
Do poniedziałku 15 września zainteresowani uczniowie powinni przygotować plakaty prezentujące swoją kandydaturę. Szczegółowych informacji udzielają i plakaty przyjmują opiekunowie SU.
SPOTKANIE RADY RODZICÓW
18. września 2014 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w budynku głównym przy ul. Duracza 7 odbędzie się pierwsze spotkanie Rady Rodziców w roku szkolnym 2014/15.
Spotkanie Samorządu Uczniowskiego
W środę 10 września o godz. 14.30. zapraszamy przedstawicieli SU na pierwsze po wakacjach spotkanie z opiekunami ( sala 101 ).
DESIGN DLA SZKÓŁ - zapraszamy do głosowania
news: logo_design.jpg W czerwcu klasa Ib w ramach realizacji projektu DESIGN DLA SZKÓŁ bawiła się w projektantów mody. Uczniowie zaprojektowali wspaniałe stroje. Każdej pracy można przydzielić [0-5] punktów.

Zapraszamy Państwa do głosowania:
http://exspace.pl/contests/show/87
Głosowanie na projekty trwa do 14 września 2014 r.
Bezpieczne wakacje


Rok 2014

Ostatnie artykuły
· Jesienne wycieczki
· I Fordoński Bieg Pokoju
· Żywa lekcja historii
· I Jesienne zawody o ...
· Kolorowa jesień i C...
Akcja 1% dla szkoły
Akcja 1% dla mojej szkoły

1% dla szkoły

Sześciolatek w szkole
MEN Sześciolatek w szkole

MEN Sześciolatek w szkole

ORE Sześciolatek w szkole

ORE Sześciolatek w szkole

Realizujemy programy
eTwinning

eTwinning

Ortograffiti

Ortograffiti

Program Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej
wg L. Wygotskiego


Klucz do uczenia się


Bezpieczna przygoda
w Internecie

dziecko w sieci
EFS
Wyposażenie biblioteki w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej ICIM oraz jednej z naszych pracowni komputerowych sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wygenerowano w sekund: 0.01 1,274,709 Unikalnych wizyt