11.12.2016 10:52
· Warsztaty małego architekta

· Redakcja

BIP SP 65
Pierwsze zajęcia z cyklu "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!"

Ludzie coraz bardziej swoją działalnością wpływają na zmiany w klimacie Ziemi. Są to bardzo niekorzystne zmiany dla mieszkańców naszej planety. Należy to zmieniać, uświadamiając już dzieciom problemy z tym związane. W tym celu klasa Ig bierze udział w warsztatach "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT, STOP ZMIANOM KLIMATYCZNYM!".

Właśnie odbyły się pierwsze warsztaty z tego cyklu. Prowadziła je wysłanniczka autorów projektu pani Dagmara pracownica Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się o strefach klimatycznym Ziemi, od czego zależą? Poznali różnego rodzaju opady, zależność między pogodą a klimatem. Oglądali prezentację na tablicy interaktywnej oraz tablecie. Wykonali rysunki przedstawiające pogodę w różnych strefach klimatycznych. Wszystkich zaskoczyły najwyższe i najniższe temperatury odnotowana na Ziemi, które wyniosły odpowiednio+ 70,7 °C ,- 93,2 °C.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i już czekają na następne. W jaki sposób przebiegło spotkanie można zobaczyć w galerii zdjęć.

Bezpieczne Tu i Tam
Platforma Edupolis.pl