26.02.2017 04:08

Pierwsze zajęcia z cyklu "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!"

· Napisane przez J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 19.01.2014 19:14 362 czytań · Drukuj

Ludzie coraz bardziej swoją działalnością wpływają na zmiany w klimacie Ziemi. Są to bardzo niekorzystne zmiany dla mieszkańców naszej planety. Należy to zmieniać, uświadamiając już dzieciom problemy z tym związane. W tym celu klasa Ig bierze udział w warsztatach "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT, STOP ZMIANOM KLIMATYCZNYM!".

Właśnie odbyły się pierwsze warsztaty z tego cyklu. Prowadziła je wysłanniczka autorów projektu pani Dagmara pracownica Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się o strefach klimatycznym Ziemi, od czego zależą? Poznali różnego rodzaju opady, zależność między pogodą a klimatem. Oglądali prezentację na tablicy interaktywnej oraz tablecie. Wykonali rysunki przedstawiające pogodę w różnych strefach klimatycznych. Wszystkich zaskoczyły najwyższe i najniższe temperatury odnotowana na Ziemi, które wyniosły odpowiednio+ 70,7 °C ,- 93,2 °C.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i już czekają na następne. W jaki sposób przebiegło spotkanie można zobaczyć w galerii zdjęć.